WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Moduł Hi-Fi LG 5 jest kompatybilny z innymi telefonami

Podczas Mobile World Congress firma LG zrobiła nieco zamieszania zaprezentowawszy swój nowy „flagowy” model telefonu – G5. To, co sprawia, że telefon jest wyjątkowy to dodatkowe gniazdo na dolnej krawędzi, które umożliwia wtykanie różnego rodzaju akcesoriów, takich jak Cam Plus, który powiększa pojemność baterii, dodaje przycisk nagrywania wideo i spust „migawki”.

Model wzbudził zainteresowanie wśród społeczności audiofilów, ponieważ jeden z wtykanych podzespołów („Przyjaciół” w terminologii LG), to moduł Hi-Fi Plus – 32 bitowy DAC współprojektowany i nastrajany przez Bang & Olufsen. Pozwala słuchać muzyki (streamowanej lub z pamięci telefonu) w szczególnie wysokiej jakości – przy czym różnicę podobno ciężko poczuć bez odpowiedniej pary słuchawek.

Podczas prezentacji produktu pojawiła się wzmianka, że Hi-Fi Plus będzie kompatybilny z innymi smartfonami – i faktycznie tak jest. Udowodnił to YouTuber TK Bay – podłączył moduł do Nexusa 9P, przy czym nie nastąpiła utrata jakości dźwięku. Kompatybilność to zawsze dobra cecha – często nie tylko z punktu widzenia klienta, ale również wytwórcy sprzętu.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]