WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wyjątkowy mod do GTA V, zmieniający grę w RPG

Społeczność moderska bardzo często zaskakuje, również w pozytywny sposób. Ludzie będący jej częścią potrafią czasem zmusić nas do powrotu do jakiejś produkcji, poprzez zmianę lub odpowiednio spore odświeżenie mechaniki tejże produkcji. Chociaż GTA V jest dość nową grą, to wkrótce ma dostać swoje „dodatkowe życie” w postaci gry RPG.

GTA: RPG jest tworzone przez pochodzącego z Wielkiej Brytanii modera – LogicSpawn. Sama modyfikacja dodaje różne linie dialogowe, drzewka umiejętności, bardziej poważny rozwój postaci (do wyboru kilka klas), questy w postaci kontraktów, a wszystko to zamknięte w wielkim świecie stworzonym przez ludzi z Rockstara. Wszystkie zmiany w pigułce zobaczycie na filmiku niżej. Po dodatkowe szczegóły, czy też najnowszą wersję moda kliknijcie tutaj.

Widać jednak, że sama modyfikacja jest jeszcze we wczesnym stadium produkcji, chociażby po niewykończonym interfejsie czy też tekstach dialogowych. Samo GTA ma oczywiście śladowe elementy systemów RPG, które poznać można przy okazji zabawy z GTA Online. Niestety, w porównaniu do takich tytułów jak Dark Souls, Wiedźmin czy Dragon Age, ich złożoność może się schować w kącie. Dlatego też opisywany mod powinien tchnąć w użytkowników nową energię by z powrotem powrócić do świata gry. Polecam śledzenie strony; sprawdzajcie postęp prac nad GTA: RPG, oraz – jeśli chcecie – wspomóżcie twórcę, chociażby przy debugowaniu produkcji.

[źródło: kotaku.com; zdjęcie: gta5-mods.com]