WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Monitor Samsunga z bezprzewodową ładowarką

Przypuszczam, że duża część osób, które żyją blisko komputera, trzyma większość swojego sprzętu elektronicznego właśnie w jego pobliżu. Aby spotkać się z potrzebami takich użytkowników, Samsung wypuścił właśnie nowy, wyjątkowy model monitora.

Chodzi tu o SE370 z wbudowaną platformą do bezprzewodowego ładowania telefonów ze wspierających ten standard modeli (w tym Samsung Galaxy S6 czy LG G3). Jeśli mielibyśmy go oceniać tak, jak wypadałoby to robić ze zwykłym monitorem, okazuje się, że nieco rozczarowuje proponowana przez niego rozdzielczość – zaledwie 1920×1080 (i dwa warianty – 61 i 69 cm). Plusem jest za to wsparcie AMD FreeSync, które pozytywnie wpływa na częstotliwość odświeżania podczas gry (ale tylko wtedy, kiedy korzystasz z kart AMD, rzecz jasna). Cena, niestety, nie została jeszcze podana, ale o ile nie będzie odbiegać znacząco od standardów, całkiem możliwe, że tego typu rozwiązanie przyjmie się na stałe.

Bo czasami jakoś ciężko sięgnąć i wziąć do ręki ładowarkę, wpiąć ją do kontaktu i umieścić kabelek w komórce…prawda? Dlaczego nie skorzystać z systemu który będzie to robił automatycznie, dzięki zbliżeniu smartfona do monitora?

[źródło: theverge.com; zdjęcie: samsungtomorrow.com]