Monopoly zna każdy z nas, nawet jeżeli nie graliście w tą planszówkę, to nazwa nie jest wam obca. Podczas gry, adrenalinę podnosi fakt obracania sporymi pieniędzmi i budowanie biznesu. Problem polega na tym, że pieniądze te są sztuczne. Mieszkańcy Francji będą mogli poczuć prawdziwy dreszczyk emocji, ponieważ do losowych egzemplarzy gry włożono prawdziwą gotówkę. A dokładniej  20 580€. 

Akcja ta wystartowała, aby uczcić osiemdziesięciolecie gry i 80-ciu szczęśliwych graczy znajdzie w swoim egzemplarzu obiecany plik z pieniędzmi. Kasa będzie rozbita na drobne i grube banknoty w taki sposób, jak ma się to w przypadku gry ze sztucznymi pieniędzmi. Nie wiem czy ktoś zdecyduje się wykorzystać tą kwotę do gry, ale będzie mógł spokojnie rozegrać partyjkę realną gotówką.

vbyehxzjbpnu1n2c8guu

Hasbro wypuści też 10 losowych zestawów zawierających 300€ i 69 z zawartością 150€. Specjalne edycje Monopoly nie będą cięższe od zwykłych, więc ważenie kopii odpada. Grubość to aspekt, na który można zwrócić uwagę. Zestawy z gotówką będą nieco grubsze. Już widzę tłumy ludzi atakujących sklepy i macających wszystkie zestawy…

Źródło i zdjęcia: toyland.gizmodo.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!