Po opublikowaniu wymagań Monster Hunter World wielu graczy mogło chwycić się za głowę z niedowierzaniem, sprawdzając jednocześnie aukcje ze sprzętem komputerowym do wymaganego upgrade swojej jednostki. Co jednak powiecie na zabawę z APU Ryzen 2400G od AMD w roli głównej?

Wydawać by się mogło, że minimalne ustawienia wyznaczone na GTX 760 i procesor i5-4460 będą stanowić dla takiego układu niemałe wyzwanie. Oczywiście pod kątem obliczeń graficznych, bo sam procesor centralny powinien z łatwością sobie poradzić. Zweryfikował to jednak jeden z testerów serwisu Wccftech. Ten sprawdził, jak Monster Hunter World zadziała na Ryzen 2400G w połączeniu z dwoma 8 GB modułami DDR4 o taktowaniu 3200 MHz.

Czytaj też: Wydajność Ryzen 5 2400G i Ryzen 3 2200G ujawniona!

Na powyższym materiale wideo możecie zobaczyć, jak tak naprawdę prezentuje się płynność. Gra działała w rozdzielczości Full HD, ale na predefiniowanych niskich ustawieniach graficznych. Nie sprawiło to jednak, że na Monster Hunter World nie dało się patrzeć. Seans, szczerze mówiąc, był całkiem przyjemny i wykazał, że Ryzen 2400G pozwala tej grze osiągnąć stabilne 30 FPSów. Daleko to wprawdzie nawet do konsolowej wydajności, ale jak na wspomniane wymagania jest całkiem nieźle. Szkoda, że AMD nie wydało jeszcze swojego najpotężniejszego APU na rynek konsumencki, a napędza nim konsole w Chinach.

AMD napędziło kolejną konsolę swoim układem SoC

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej