Monster Hunter: World, czyli gra polegająca na… no, zabijaniu potworów, to najnowsza odsłona serii studia Capcom. Pierwsza część miała premierę w 2004 roku i jej następczynie kontynuowały dążenie w utarte schematy, ale tylko do dziś. Monster Hunter: World połączyło oczekiwania wiernych fanów z kilkoma usprawnieniami, pozwalającymi nowym graczom na łatwiejsze wejście w świat wielkich polowań. Po pierwszych recenzjach wygląda na to, że zmiany się opłaciły.

W tym momencie gra wyszła jedynie na konsole nowej generacji (PlayStation 4 oraz Xbox One), ale jej premiera na PC ma mieć miejsce już w jesieni 2018 roku. Bez względu na to możemy być pewni, że jest na co czekać. Recenzje krytyków z całego świata przełożyły się na 91% ocenę w serwisie Metacritic. Poniżej znajdziecie kilka z nich, a patrząc na autorów artykułów, muszę przyznać, że Monster Hunter: World nie trafił w ręce typowych casuali.

Hit już na początku 2018 roku?

Serwisy GamesRadar+, Gaming Age, USgamer, Telegraph, TheSixthAxis oraz Trusted Reviews wystawiły grze pełne 100 punktów. Każdy z nich chwali najnowszą odsłonę z serii za wyłamanie się ze schematów i niesamowicie wciągający gameplay.

Monster Hunter: World to ewolucja, na którą czekała seria. Gigantyczne stworzenia nigdy nie wyglądały lepiej, podczas gdy piękne obszary otwartego świata i sposób, w jaki Scoutflies pomagają w eksploracji, wniosły nową dynamikę do każdego polowania. Nadal pozostaje brutalnie trudny, a nieprzygotowani wciąż mogą być przeżuci i wypluci z powrotem, ale tym razem będzie to kategorycznie ich wina, a nie gry. Niezależnie od tego, czy jesteś sam, czy w grupie, teraz jest czas, aby dołączyć do polowania. – TheSixthAxis.

Monster Hunter od lat wymaga wielkiej zmiany, a ten rodzaj restartu mógł łatwo się zapsuć. Zamiast tego Capcom uważnie przyjrzał się projektowi Monster Hunter i odciął cały tłuszcz, pozostawiając całkowicie niezmienioną gęstą rozgrywkę. Wszystkie zmiany służą jedynie poprawie już zwycięskiej formuły. Nowa generacja Monster Hunter wreszcie się rozpoczęła, a dzięki grze Monster Hunter World rozpoczyna się niesamowicie dobry początek. –  USgamer.

Tytuł zaskarbił sobie również przychylność recenzentów ze stron Gaming Nexus, IGN oraz Polygon. Oni z kolei chwalą odsłonę za podejście do systemu walki, craftingu, rozwoju postaci, grafikę i ponownie cholernie wciągającą zabawę.

Monster Hunter World to fascynująca i piękna gra. Fani MMO, akcji, RPG i otwartego świata znajdą coś dla siebie. Jest to gra, która zaprasza graczy i stopniowo ujawnia swoją wspaniałą głębię. Niekonwencjonalny aspekt multiplayer może zająć trochę czasu, aby się przyzwyczaić, ale główne założenie polowania na potwory i craftingu jest tak silne i uzależniające, że ​​nawet najbardziej sceptyczni gracze będą usidleni przez haki Monster Huntera, jeśli dadzą mu szansę. – Gaming Nexus.

Innymi słowy istny hit, który zaskarbi sobie kolejną rzesze fanów po premierze na platformę PC.

Źródło: gamespot.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!