WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Monster Hunter: World na PC: oficjalne wymagania i data premiery

W końcu doczekaliśmy się szczegółów na temat wersji Monster Hunter: World na PC. Twórcy ujawnili wczoraj nie tylko datę premiery, ale również wymagania sprzętowe i (szczerze mówiąc) oczekiwałem czegoś gorszego.

Na PCtowego Monster Hunter: World przyszło nam czekać kilka miesięcy, a z każdym tygodniem o grze robiło się coraz ciszej. Nie zmienia to jednak faktu, że według krytyków jest to hit, według danych sprzedażowych najlepiej sprzedawana gra CapComu, a według naszego recenzenta produkcja godna wypróbowania. Okazję ku temu dostaniemy jednak dopiero za miesiąc, bo swoją premierę na PC Monster Hunter: World zaliczy dokładnie 9 sierpnia.

Tytuł jest oczywiście dostępny już w przedsprzedaży, w ramach której otrzymacie zestaw zbroi oraz wzmacniający postać przedmiot. Oczywiście Monster Hunter: World będzie działał w rozdzielczości 4K i 60 klatek, ale jest to zarezerwowane tylko dla najwydajniejszych sprzętów. W kwestii wymagań sprzętowych nie jest jednak tak źle. Bez względu na ustawienia będziecie musieli posiadać Windowsa 7 (i w górę), 8 GB pamięci RAM, kartę graficzną ze wsparciem dla DirectX 11 i 20 GB wolnej przestrzeni dyskowej.

Twórca podaje, że rekomendowany zestaw składa się z:

  • Procesora Intel Core i3 8350 na 4 GHz/Intel Core i7 3770 3.4GHz/AMD Ryzen 5 1500X
  • Karty graficznej GTX 1060 w 3GB wersji/Radeona RX 570 w 4 GB wersji

Z kolei na najniższych ustawieniach graficznych pobawią się gracze z:

  • Procesorem Intel Core i5 4460/AMD FX 6300
  • Kartą graficzną GTX 760/Radeon R7 260x w 2 GB wersji

Źródło: Youtube, CapCom