WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Monster Hunter: World z rekordową sprzedażą

Kilkanaście dni temu informowałem Was o tym, jak to recenzenci zachwalają Monster Hunter: World od Capcomu i wygląda na to, że ich oceny zostały przekute na zaskakującą ilość sprzedanych kopii.

Capcom ujawnił, że gra w postaci pudełkowej oraz cyfrowej rozeszła się już w nakładzie sześciu milionów sztuk. Biorąc pod uwagę jej stosunkowo niedawną premierę (26 stycznia) i dostępność wyłącznie na dwie platformy (PlayStation 4 i Xbox One) taki wynik prezentuje się nader okazale. Nie ukrywają tego twórcy, twierdząc,  że jest to ich pierwsze dzieło, które rozchodzi się po debiucie w takim tempie.


Ponadto Monster Hunter: World doczekał się również wyróżnienia ze strony PlayStation, ponieważ według statystyk był najczęściej pobieraną grą w styczniu. Wydaje się to dosyć niezwykłe, że w przeciągu pięciu dni był w stanie pobić konkurencję, która nabijała swój wynik przez calutki styczeń.

Wygląda więc na to, że Capcom zaliczył udany start 2018 roku. Miejmy nadzieję, że powtórzą swój sukces w jesieni, ponieważ to wtedy odbędzie się premiera wersji na komputery osobiste.

Źródło: capcom.co.jp, twitter.com