Właśnie dziś na Steam zadebiutuje MonteCrypto: The Bitcoin Enigma studia Gem Rose Accent. Twórcy nie musieli bawić się w żadne kampanie marketingowe, bo wystarczyło wspomnieć o nagrodzie, jaką otrzyma pierwsza osoba, która ukończy grę.

Mowa o otrzymaniu jednego Bitcoina w pełnej jego krasie. Nie będzie to jednak takie proste, ponieważ w Monte Crypto to nasz mózg, a nie skill będzie poddawany próbom. Wszystko ze względu na 24 rozbudowane zagadki, które każdy z chętnych będzie zmuszony rozwiązać. Sprowadzi się to do odwiedzania trójwymiarowych lokacji, które będziemy podziwiać z oczu bohatera.

W opisie na Steamie twórcy twierdzą, że jest to eksperyment badający zachowanie graczy, ponieważ przewidziano możliwość przeszkadzania, jak i pomagania innym. Wybór nie będzie prosty, bo mowa o nagrodzie sięgającej 37 tysięcy złotych w postaci pojedynczego Bitcoina. Wielu zaczęło twierdzić, że studio po prostu wykorzysta sprzęt swoich klientów do ”kopania” kryptowalut, co zwróci im koszt ewentualnej nagrody. Wprawdzie to jedynie przypuszczenia, a te rozwiążą się już za kilka godzin.

Źródło: store.steampowered.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!