Po sukcesie telefonów Galaxy S8 i S8+ nie ma co się dziwić, że Samsung pracuje nad kolejnymi modelami z tej serii. Jakiś czas temu pisałem, że powstanie wersja Active. Okazuje się teraz, że możliwym jest także wersja mini.

Najnowsze plotki potwierdzają tę teorię. Smartfon miałby posiadać ten sam wyświetlacz Infinity co starsi bracia, jednakże ma być to model mniejszy oraz niestety mniej wydajniejszy. Zgodnie z chińskim źródłem, S8 Mini ma posiadać 5,3 calowy wyświetlacz. Najprawdopodobniej też nie otrzyma on procesora Snapdragon 835 ani Exynos 8895, ale Snapdragon 821. Dodatkowo będzie on posiadał 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Co jest bardzo ważne to fakt, że przebudowaniu może ulec także umiejscowienie czytnika linii papilarnych. Jak dobrze wiemy, było to największą wadą modeli S8 i S8+, gdzie wiele osób uznało je za nieużywalne. Taka zmiana z pewnością wyszłaby na plus. Ogólnie uważam, że mniejsze wersje smartfonów są pożądane – nie każdy chce mieć wypchaną całą kieszeń czy pół torebki. Wersja Mini może więc okazać się sukcesem.

Źródło: http://wccftech.com/