WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

MSI GTX 1080 Ti Lightning Z trafi niedługo do sklepów

Na Computexie wzrok przykuwała nowa grafika od MSI, GTX 1080 Ti Lightning Z. Wszyscy zastanawiali się, kiedy trafi ona na rynek i będzie można ją nabyć. Okazuje się, że stanie się to na początku lipca.

Wersja Lightning Z jest najwydajniejszym modelem w ofercie firmy. Posiada on trzy wentylatory, które powinny zapewnić niskie temperatury i dobrą kulturę pracy. Grafika została także wyposażony w diody LED, które mogą dowolnie zmieniać kolor. Steruje się tym za pomocą oprogramowanie Mystic Light. Oświetlenie może także zostać zsynchronizowane z płytą główną od MSI oraz urządzeniami peryferyjnymi. Karta do działania wymaga trzech 8 pinowych złączy. Posiada ona także kilka punktów pozwalających na kontrolę napięć. W trybie Lightning mode (najwydajniejszym) karta działa z częstotliwością pracy rdzenia równą 1721/1607 MHz.

GTX 1080 Ti Lightning Z jest modelem, który powinien zainteresować wszystkich entuzjastów, a w szczególności overclockerów. Z tą grafiką powinno dać się pobić kilka rekordów świata, oczywiście po zmianie chłodzenia. Pozostaje tylko jedno pytanie – jak karta zostanie wyceniona?

Źródło: https://www.eteknix.com