Łączenie dysków SSD bazujących na interfejsie PCIe z pewnością będzie przyszłością najwydajniejszych rozwiązań. Oczywiście do momentu, aż powstanie coś zupełnie nowego. Na to się jednak nie zapowiada, o czym doskonale wie firma MSI, która zaprezentowała właśnie swoje rozwiązanie w postaci karty rozszerzeń Aero. Ta pozwala naturalnie na zgranie ze sobą czterech dysków M.2.

Często słyszę wątpliwości poruszające kwestie wydajnych nośników, które w oczach wielu graczy i zwyczajnych użytkowników PC nie są warte swojej ceny przez wydajność jaką oferują. W domowych zastosowaniach takie twierdzenie jest całkiem trafne, ale w momencie, kiedy do gry wchodzą naprawdę wymagające operacje, to już niespecjalnie. Mowa bowiem o setkach GB materiałów (np. wideo), które trzeba jakoś obrobić, a na zwyczajnym HDD byłoby to istną męczarnią.

MSI, MSI Aero, karta rozszerzeń, dyski, M.2, SSD, NVMe, PCIe x4

Jest to oczywiste dla MSI, która dołożyła kolejny „klocek” do przyszłości wydajnych SSDków. Dziennikarze z Anandtech byli w stanie rzucić okiem na najnowsze rozwiązanie w postaci karty rozszerzeń MSI Aero. Ta pozwala na połączenie czterech dysków M.2 korzystających z interfejsu PCIe 3.0 x4, co daje oczywiście konfiguracje x16. Na karcie znalazł się radiator, sporych rozmiarów wentylator, a nawet 6-pinowe złącze zasilania, co wydaje się dosyć dziwnym dodatkiem zważywszy na 75 Wat dostarczane przez samo złącze PCIe.

smartcapture

Karta MSI Aero będzie przeznaczona głównie do zestawów z płytami głównymi X399 MEG Creation pod procesory Threadripper od AMD. Co ciekawe, jest to ulepszona o dodatkowe 2 złącza na dyski M.2 wersja umieszczana w komputerach Aegis 3 i Ti.

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!