WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Multiplayer trafi do RDR2 w ramach Red Dead Online

Rockstar zaserwował nam pierwszą dawkę informacji o trybie multiplayer w nadchodzącym Red Dead Redemption 2. Kiedy fani Dzikiego Zachodu wypróbują Red Dead Online?

Wychodzi na to, że z pewnością nie zaraz po premierze. Red Dead Online będzie bowiem tym, czym GTA Online był dla GTA V – dodatkiem do rozgrywki, który w przyszłości może przerodzić się w żyłę złota. Od razu po premierze Red Dead Redemption 2 gracze będą mieli przynajmniej miesiąc na zapoznanie się z kampanią w singlu. Tryb multiplayer w ramach Red Dead Online zadebiutuje gdzieś w listopadzie i będzie dostępny dla każdego nabywcy oryginału. Ten trafi do nas już 26 października w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One.

To jednak nie wszystko, do czego udało się nam dokopać. Wychodzi na to, że Rockstar w Red Dead Online będzie opierał się na tym samym, co stanowiło podstawę w GTA Online. Mowa oczywiście o napadach (Heists), które mają być jedynie tłem dla kreatywnych graczy. RDR 2 ma jednak wprowadzić w ten system coś swojego – nacisk na odgrywanie ról i „wibracje moralności”. Nie możemy stwierdzić, że Rockstar poszedł zwyczajnie na skróty, bo jeśli coś działa, to po co tworzyć coś nowego? Może zabija to konwencje twórczą, ale zdecydowanie nastawi produkcję na wyższy zysk.

Red Dead Redemption 2 zmierza podobno na PCty

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech