WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Multiplayer w No Man’s Sky NEXT nie dla GOGa

Wczorajsza premiera darmowej zawartości NEXT do No Man’s Sky okazała się strzałem w dziesiątkę, który sprawił, że o grze Hello Games wspomina się z coraz mniejszym wstrętem. Nie możemy jednak popadać w zachwyt, bo tak się składa, że przez to studio multiplayer nie jest dostępny na GOGu.

Na szczęście nasza rodzima platforma nie ma z tym nic wspólnego. No, chyba że zarzucimy jej udostępnianie kopii gier wolnych od zabezpieczeń DRM, które według najnowszych testów naprawdę wpływają negatywnie na wydajność. W oficjalnym oświadczeniu przedstawiciel platformy ujawnił, że problem leży po stronie studia Hello Games. To nie posiada wystarczająco zasobów, aby w jednym momencie wprowadzić tryb wieloosobowy na wszystkich platformach. O ile użytkownicy Steama i Playstation 4 mogą się już nim cieszyć, to gracze Xbox One i właśnie GOGa będą musieli trochę poczekać.

GOGa

Dla tych pierwszych to kwestia dni, ale dla drugich… kilkunastu tygodni. Wszystko przez to, że wersja bez DRM wymaga dodatkowej prac, których Hello Games nie jest teraz w stanie przeprowadzić. Ostatecznie więc multiplayer ma trafić na GOGa dopiero u schyłku bieżącego roku. Dokładna data nie została podana, ale to nie coś, na co powinniśmy być zdenerwowani. Naszą uwagę powinno zwrócić to, że to nie twórcy wspomnieli o tym precedensie i pewnie nie zrobiliby tego bez inicjatywy GOGa. Szkoda, bo wydawać by się mogło, że najnowsze opinie i recenzje dodatku NEXT przywrócą niektórym wiarę w studio.

Źródło: Kitguru