To naprawdę świetna wiadomość, że No Man’s Sky otrzyma pełnoprawny tryb multiplayer. Szkoda tylko, że na coś, co miało zawitać do podstawowej wersji, musimy czekać prawie dwa lata.

Do sieci z hukiem wpadła informacja o nadchodzącej do No Man’s Sky aktualizacji, która w końcu umożliwi zabawę z innymi graczami. Ujawnił to sam dyrektor studia Hello Games, Sean Murray, w tym wywiadzie. Według niego ekipa deweloperów pracuje nad trybem multiplayer od przeszło 6 miesięcy, co ostatecznie ma zaowocować uwolnieniem pełni potencjału drzemiącego w jednym z największych rozczarowań branży gier z ostatnich kilku lat. Gracze będą mogli wspólnie wznieść bazy, stoczyć kosmiczne bitwy, czy pojedynkować się w wyścigach.

Jest to wyłącznie wierzchołek góry lodowej, zupełnie jak w przypadku aktualizacji Foundation, Pathfinder i Atlas Rises. Można powiedzieć, że te wzięły zawartość No Man’s Sky, wrzuciły do wielkiego gara i po wymieszaniu podali nieco bliższą oryginalnym zapowiedziom produkcję. Jednak to właśnie tryb wieloosobowy ma być tym, czego od premiery oczekiwali gracze. Bo po co nam cały kosmos, jeśli nie spotkamy w nim naszego starego druha, czy nie obijemy blachy frachtowca jakiemuś nieuważnemu pilotowi?

No Man's Sky

Sama aktualizacja NEXT (bo takim mianem ją określono) pojawi się 24 lipca wraz z debiutem wersji na Xbox One. Czy dacie odmienionej produkcji szansę? Czy może przestała Was interesować zaraz po wysypie negatywnych recenzji?

Źródło: TechPowerUp

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej