WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Na IEM 2019 odbędzie się Valve Major

Intel wraz z ESL po raz kolejny zorganizują Intel Extreme Masters w Katowicach. Okazuje się, że długa tradycja Mistrzostw budzi zainteresowanie coraz większej ilości osób. Valve Corporation przyznało zawodom CS:GO status Major Championship, co oznacza, że IEM 2019 będzie najbardziej lukratywnym wydarzeniem w historii zawodów.

24 najlepsze drużyny z całego świata będą rywalizowały o zgarnięcie części z puli 1 miliona dolarów i tytuł Mistrza Świata IEM. Dokładny terminarz rozgrywek to:

  • 14-20 lutego: kwalifikacje z udziałem 16 drużyn w ESL Arena w Katowicach
  • 21-24 lutego: faza The Legends Stage, czyli play-offy
  • 28 lutego-3 marca: The Championship Stage, czyli czterodniowa faza finałowa

John Bonini, Vice President and General Manager of the VR, Gaming and Esports Group w Intelu, komentuje:

Intel Extreme Masters Katowice łączy najlepszych graczy, fanów i technologie, co roku przewyższając oczekiwania gamingowej społeczności”, powiedział John Bonini, Vice President and General Manager of the VR, Gaming and Esports Group w Intelu. „Podczas mistrzostw Valve Major w CS:GO w 2019 roku dostarczymy naszym fanom oglądającym rozgrywki na żywo oraz w internecie jeszcze więcej emocji — od elitarnego turnieju po najlepsze gamingowe technologie.

Oczywiście wraz z zawodami ponownie odbędą targi IEM Expo, gdzie będzie można zobaczyć różne technologiczne marki, które będą prezentowały najnowsze rozwiązania esportowe.

Źródło: Materiały prasowe