WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Na jakich smartfonach z Androidem uruchomicie Fortnite?

Jeśli jesteście fanami Fortnite, to z pewnością czekacie na jego mobilną wersję na Androida. No, chyba że posiadacie smartfona z iOSem i bawicie się w niego od kilkudziesięciu tygodni. Tak czy inaczej, warto rzucić okiem na listę smartfonów kompatybilnych z grą.

Jak pewnie wiecie, Fortnite na Androidzie będzie czasowym tytułem ekskluzywnym dla Samsunga, a dokładnie Galaxy Note 9. Dostęp do niego uzyskają ci, którzy zdecydują się na zakup akurat tego modelu, który swoją oficjalną premierę na półkach sklepowych ma zaliczyć 23/24 sierpnia. To wtedy licznik zacznie odliczać 30 dni, po których wszyscy uzyskają dostęp do Fortnite na tym najpopularniejszym systemie operacyjnym. Będą jednak ograniczeni specyfikacją swoich urządzeń, które Epic Games podał, jako te „kompatybilne”. Nie oznacza to jednak, że powstanie specjalna wersja na każdy smartfon, ale to, że oferowana przez nie moc obliczeniowa pozwoli na płynną rozgrywkę.

Fortnite

Mówimy o modelach takich jak: Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Lite, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10, Huawei P10 Plus, Huawei P10 Lite, Huawei P9, Huawei P9 Lite, Huawei P8 Lite (2017), LG G6, LG V30, LG V30+, Motorola Moto E4 Plus, Motorola Moto G5, Motorola Moto G5 Plus, Motorola Moto G5s, Motorola Moto Z2 Play, Nokia 6, Razer Phone, Samsung Galaxy A5 (2017), Samsung Galaxy A7 (2017), Samsung Galaxy J7 Prime (2017), Samsung Galaxy J7 Pro (2017), Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy On7 (2016), Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Sony Xperia XA1, Sony Xperia XA1 Ultra, Sony Xperia XA1 Plus, Sony Xperia XZ, Sony Xperia XZs, i Sony Xperia XZ1.

Znajdziemy wśród nich zarówno modele flagowe, jak i te ze średniej półki. Patrz Motorola Z2 Play, czy serię Samsunga J i A. Z optymalizacją może więc nie być najgorzej, ale sen z powiek może strącać nam stabilność serwerów Epic Games.

Fortnite na Androida trafi na Galaxy Note 9 jako exclusive

Źródło: BGR