WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Nadchodzi serial Assassin’s Creed

Delikatnie rzecz ujmując, filmowa adaptacja Assassin’s Creed nie spotkała się z przychylnym przyjęciem krytyków oraz widzów. Może marce tej była dana adaptacja telewizyjna?

Wieści te zostały potwierdzone przez Prezesa Zawartości Ubisoftu, Aymara Azaizię podczas jego AMA przeprowadzonego na Reddicie.

Będzie tak jak z filmem – wykorzystamy każdą minutę naszego czasu, aby stworzyć coś, z czego możemy być dumni, ale jeśli zastanawiacie się, czy serial Assassin’s Creed w ogóle jest w naszych planach – TAK.

CEO firmy, Yves Guillemot, wspomniał w listopadzie zeszłego roku, że Ubisoft negocjował z gigantem streamingu Netflixem i wygląda na to, iż serial AC jest owocem tychże rozmów. Nie powiedziano ani jednego konkretnego zdania o tym, czy dzieło to będzie animowane, czy może zagrane przez aktorów – obydwie wersje mają swoje plusy i minusy. Biorąc pod uwagę, że Ubisoft stracił pieniądze na filmie Assassin’s Creed, możliwe, że w przypadku serialu będzie chciał postawić na opcję tańszą, a tą na pewno będzie animacja.

Jeśli serial Assassin’s Creed rzeczywiście będzie tworzony we współpracy z Netflixem, fani serii nie mogliby usłyszeć lepszej informacji. Telewizja ta ma duże doświadczenie w przenoszeniu na ekran komputerów i telewizorów bardzo znanych marek, choć dotychczas miało to miejsce raczej jedynie z komiksami. Jeśli pierwszy owoc ewentualnej współpracy nie będzie zgniły, kto wie, może Ubisoft stanie się dla Netflixa partnerem na miarę Marvela.

źródło: eteknix.com | zdjęcie: forbes.com