WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Nadchodzi Tesla Model 3

Elon Musk znowu w akcji. Mimo że niedawno otrzymaliśmy możliwość automatycznego parkowania wozu, oraz obietnicę całkowitej autonomii aut za niespełna dwa lata, to charyzmatyczny właściciel firmy Tesla nie zwalnia tempa. Właśnie otrzymaliśmy kolejną zapowiedź: wkrótce na rynku pojawi się całkowicie nowy typ samochodu elektrycznego – Tesla Model 3.

Na razie są to jedynie mętne obietnice i spekulacje – mówi się, że dokładniejsze informacje pojawią się pierwszego marca na Geneva Motor Show, gdzie nowy model zostanie przedstawiony szerszym masom, prezentując się obok wcześniejszych S i X.

Nie są to jednakże potwierdzone dane, więc trzeba je potraktować lekką nutką niewiary – być może niektórzy z Was pamiętają, jak prawie to samo zapowiadał w tamtym roku główny projektant Tesli, Franz von Holhauzen, twierdząc że świat ujrzy tajemniczy wóz na 2015 Detroit Auto Show, tymczasem skończyło się jedynie na czarownych obietnicach. Tym razem jednak wiadomość potwierdza nawet rzecznik przedsiębiorstwa samochodowego Elona Muska, Khobi Brooklyn – jeśli nie zdarzy się coś niespodziewanego, to w okolicach marca poznamy to nowe cudo, natomiast w roku 2017 trafi ono do sprzedaży.

Wiadomo już że będzie to model z wyższej półki, bo jego cena wyniesie ok. 35 tysięcy dolarów, co raczej nie jest sumą na kieszeń przeciętnego Polaka. Mówi się też, że wyprodukowane zostanie „jedynie” ok. 300 tysięcy egzemplarzy, chociaż produkcja kolejnych będzie teoretycznie możliwa, w momencie dużego popytu na rynku.

tesla_wales_may2014_080_0_0

[źródło i zdjęcia: eteknix.com]