WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Nadciąga rewolucja na rynku Smart Security. Polski startup w Dolinie Krzemowej

Elephant, startup kreujący nowe rozwiązania w dziedzinie Smart Security, zwyciężył w prestiżowym konkursie Business Mixer, organizowanym przez AIP Business Link. Dzięki wygranej, Elephant już w listopadzie wybierze się na podbój słynnej Doliny Krzemowej w USA, by spotkać się z potencjalnymi inwestorami oraz partnerami biznesowymi.


Business Mixer to konkurs organizowany w ramach programu akceleracyjnego READY to GO, skierowany do polskich startupów. Celem programu jest wsparcie firm w ekspansji na rynki globalne. W jury wyłaniającym najbardziej obiecujące firmy, zasiedli m.in. Rafał Plutecki, szef Google Campus Warsaw; Błażej Marciniak, CEO Sher.ly; Magdalena Wysocka z NASPERS, właściciela Grupy Allegro; Andrew Humphries, założyciel The Bakery czy Ewa Suszek z Deloitte Polska.

Spośród 178 startupów, które zgłosiły się do konkursu, jury postawiło na firmę Elephant – pomysłodawcę i twórcę innowacyjnego systemu alarmowego Elephant Door, który już niebawem będzie miał szansę zaistnieć na globalnym rynku. Rozwiązania z dziedziny Smart Security, to perspektywiczny rynek – tylko w Polsce 15 mln mieszkań jest niezabezpieczonych przed ryzykiem włamania. Produkty obecnie dostępne na rynku często są bowiem niedopasowane do aktualnych potrzeb, a ich instalacja jest problematyczna i czasochłonna. Nie bez znaczenia jest również nieco przestarzały design systemów alarmowych, który może pozostawiać wiele do życzenia. – Wysoki koszt zakupu i montażu urządzeń alarmowych, jak i ingerencja w konstrukcję domu – wiercenie, kucie w ścianach – to jedne z wielu przyczyn tak wysokiego odsetka niezabezpieczonych mieszkań – mówi Radosław Pallach, CEO firmy Elephant. – Naszym celem jest stworzenie prostego i funkcjonalnego, a jednocześnie nowoczesnego produktu w rozsądnej cenie, który pozwoli zadbać o bezpieczeństwo naszego domu – dodaje. Dzięki integracji urządzenia ze smartfonem, przy próbie włamania lub włamaniu, Elephant Door wysyła użytkownikom powiadomienia na telefon oraz uruchamia syrenę alarmową.

– IoT (Internet of Things) to nadal perspektywiczny rynek. Wyróżniając pomysł firmy Elephant, doceniliśmy prostotę i funkcjonalność rozwiązania – nowoczesny system alarmowy, który pozwoli na bieżący nadzór naszego domu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy – mówi Dariusz Żuk, CEO Business Link. – Nie bez znaczenia w finalnej ocenie, był również design produktu oraz zaawansowany etap prac nad wdrożeniem. Naszym zdaniem, produkt Elephant Door ma duże szanse na globalny sukces, pozyskanie klientów oraz inwestorów – dodaje.

Wyjazd do Doliny Krzemowej to nowe perspektywy dla rozwoju biznesu, doskonała okazja na przedstawienie produktu inwestorom, a przede wszystkim skonfrontowanie go z rynkiem i konkurencją w USA. – Wygrana w konkursie Business Mixer to dla nas niesamowita szansa. Jesteśmy przekonani, że udział w programie pozwoli nam szybciej i efektywniej wprowadzić Elephant Door na globalny rynek. A już teraz myślimy o kolejnych produktach, które w przyszłości chcielibyśmy wypuścić pod marką Elephant – mówi Radosław Pallach.