WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca Avengers: Endgame

Kamienie Nieskończoności wydają się kluczem do pokonania Thanosa w Marvel Cinematic Universe. Osobno są niezwykle potężne, a każdy odpowiada za coś innego. Razem – cóż, dobrze wiemy, co potrafią. Jednak wydaje się, że najbardziej przydatny w walce z Szalonym Tytanem będzie Kamień czasu. A przynajmniej tak mówi najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca Avengers: Endgame.

Kamień Czasu posiada umiejętność rujnowania nawet najlepszego, niszczycielskiego planu. Widzieliśmy to już w filmie Doctor Strange, gdzie pomógł on głównemu bohaterowi odegnać z Ziemi Dormmammu. Dlatego w nim właśnie fani pokładają największe nadzieje. Nowa i zarazem najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca Avengers: Endgame mówi o tym, w jaki sposób Kamień Czasu mógłby zwrócić się przeciwko Thanosowi.

Najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca Avengers: Endgame

Nie igraj z czasem

Pierwszy raz ujrzeliśmy Kamień Czasu w filmie Doctor Strange, choć wówczas ukryty był w naszyjniku zwanym Oko Agamotto. Dzięki niemu, osoba go posiadająca, mogła władać czasem. Jest to jednak moc tak potężna, że jej nadużywanie może mieć potworne skutki. Wytłumaczyli to bohaterowi Mordo i Wong, gdy przyłapali go na zabawie tym potężnym artefaktem.

Nie wolno manipulować kontinuum. Można stworzyć rozgałęzienia, niestabilne przejścia między wymiarami, paradoksy przestrzenne, pętle czasu. Chcesz w kółko przezywać to samo albo nigdy się nie urodzić?

Ich ostrzeżenie jest bardzo dosadne, a jednocześnie pokazuje, skąd Strange wziął swój sprytny plan pokonania Dormammu. Mimo wszystko, jeśli nie jesteś mistrzem sztuk mistycznych, użycie Kamienia niezwykle niebezpieczne. Wygląda jednak na to, że Thanos nie bardzo zdaje sobie sprawę z tych zagrożeń.

Klucz do zwycięstwa

Najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca Avengers: Endgame

Gdy Strange oddaje kamień Thanosowi, on od razu rusza na ziemie, by odebrać Visionowi Kamień Umysłu. Chcąc mu to uniemożliwić, superbohaterowie obecni w Wakandzie starają się kupić trochę czasu Scarlett Witch, by mogła zniszczyć kamień Visiona. I choć w ogólnym rozrachunku jej się to udaje, to Thanos cofa czas używając Kamienia Czasu po raz pierwszy. Widzimy wówczas, że Tytan wykorzystuje go w podobny sposób co Strange, jednak raczej nie wie, z czym to się może wiązać.

To właśnie jest podstawą kolejnej teorii fanów z Reddita. Według nich właśnie ta nieznajomość potencjalnych konsekwencji igrania z czasem będzie pomocna w walce z Thanosem. Nieprzemyślane używanie Kamienia mogło przypadkowo spowodować powstanie pętli czasowej, o której wspominał Mordo. Ta pętla mogłaby uaktywnić się w momencie, gdy pozostali bohaterowie rozpoczęliby odwet i cofnąć wszystko aż do chwili, gdy Thanos odzyskał Kamień Umysłu. Jeśli bohaterowie dowiedzieliby się o tym zapętleniu, mogliby inaczej pokierować swoimi działaniami. Na przykład, Thor zamiast celować Stormbreakerem w pierś Tytana, uderzyłby w głowę. Oznaczałoby to, że pstryknięcie nigdy nie dojdzie do skutku a połowa populacji wszechświata nie straci życia. Jednak w tym wypadku nie byłoby szans na wskrzeszanie Gamory, Lokiego, czy innych, którzy stracili życie wcześniej. Wydaje się, że jest to niewielka cena za życie tych wszystkich istnień.

Najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca Avengers: Endgame

Możliwe jest, że sposób, w jaki Strange pokonał Dormammu był charakterystycznym zagraniem tamtej potyczki, a Thanos nie wywołał podobnego efektu. Jednak, jak powiedział Mordo, pętle czasu są prawdziwym zagrożeniem podczas używania Kamienia. A skoro zabawy Strange’a z jabłkiem mogły to wywołać, to te Thanosa tym bardziej.

W 2016 roku to Kevin Feige zasugerował użycie pętli czasowej w filmie Doctor Strange.

Wygląda, że może to być faktycznie najbardziej prawdopodobna teoria dotycząca Avengers: Endgame. Jeszcze prze rozpoczęciem zdjęć do filmu Doctor Strange, Kevin Faige, planował wykorzystanie Oka Agamotto w MCU. Jon Spaihts w jednym z wywiadów w 2016 roku powiedział, że to Feige zasugerował użycie pętli czasowej w filmie. Wspomniał wówczas, że Kevin był bardzo skupiony na kluczowej roli Kamienia Czasu w wielkim projekcie jakim są filmy z uniwersum Marvela.

Choć fakt, że to sam Feige podrzucił pomysł z zapętleniem, jest interesujący, to nadal tylko poszlaka. Jednak nie byłoby to niczym dziwnym, gdyby już w filmie Doctor Strange wprowadzono klucz do pokonania Thanosa. Tylko jak to się ma do plotek o Wymiarze Kwantowym, kostiumach do takich podróży, a także do strojów postaci z pierwszych swoich filmów. Cóż, nie ważne jak, ważne, że podróż w czasie jest najbardziej prawdopodobna. Trzeba jednak przyznać, że teoria z pętlą, w której bohaterowie mogliby w nieskończoność walczyć z Thanosem, aż w końcu udałoby się im go pokonać, jest całkiem ciekawa.

Na pewno wszystkiego dowiemy się 26 kwietnia podczas premiery Avengers: Endgame.

Czytaj też: Zbuduj statek kosmiczny z The LEGO Movie 2

 Źródło: cbr.com