[Materiał zewnętrzny]

Ile ludzi, tyle gustów – także muzycznych. Na szczęście każdy może znaleźć coś dla siebie nie tylko wśród półek z płytami czy w aplikacjach z muzyką, ale także wśród portali. Popularny jest m.in. Artrock – na temat rocka i metalu – czy Electronic Beats. Muzyka klubowa w tym ostatnim rządzi. Polecamy 5 portali muzycznych z różną muzyką.

Internet to może faktycznie kopalnia wiedzy, ale warto wiedzieć, co czytać. Portali o muzyce i poszczególnych jej nurtach nie brakuje – sprawdziliśmy, skąd warto czerpać inspirację. Nie ograniczamy się do jednego gatunku – polecamy 5 ciekawych portali, spośród których każdy znajdzie lekturę dla siebie.

Artrock – muzyka rockowa i metalowa

Popularny portal dla fanów szeroko pojętego rocka i metalu. Znajdziecie tu najnowsze wieści na temat ulubionych grup, recenzje płyt, zapowiedzi i relacje z koncertów, a także monografie, wywiady, forum oraz odnośniki do innych ciekawych stron do poczytania. Ceniony portal za rzetelność w ocenie i szerokie horyzonty muzyczne – znajdą tu coś dla siebie pop-rocka czy black metalu.

Electronic Beats – muzyka klubowa

Polecamy odwiedzać dobre blogi w miarę regularnie, aby mieć pewność, że nie ominie Was świetna impreza czy festiwal. Na bieżąco aktualizowane kalendarium imprez to jedna z zalet portalu Electronic Beats. Muzyka klubowa jest tak rozległym tematem, że trudno zamknąć go w ramy. Poza newsami dotyczącymi koncertów znajdziecie też wiele inspirujących i wartościowych treści na tematy okołomuzyczne.

Popkiller.pl – muzyka popowa

Na temat popu napisano już tak wiele, że strach cokolwiek dodać! Są jednak tacy, którzy się nie boją – ba! – pisują regularnie i z sensem. Recenzje albumów, garść informacji na temat płyt wszech czasów, biogramy najsłynniejszych artystów, newsy, kalendarium koncertowe – to i więcej znajdziecie m.in. na Popkillerze. Nie znajdziecie tu tzw. sieczki z radia czy telewizji, a wartościową muzykę, wywiady i artykuły na temat dobrej strony popu.

Screenagers.pl – muzyka alternatywna

Alternatywa też ma się dobrze – powstało już wiele portali i blogów serwujących treści o tym gatunku muzycznym. Czy raczej gatunkach, bo trudno go zaszufladkować – alternatywa łączy się zarówno z muzyką elektroniczną, synth popem, jak i rockiem. Warto tu zajrzeć po krótkie newsy, wyczerpujące recenzje, wywiady, informacje o koncertach, ale i ciekawe felietony oraz przegląd poszczególnych artystów i trochę historii w dziale Klasyka.

Hip-hop.pl – i wszystko jasne 

Fani hip-hopu oraz rapu mają zaś portal hip-hop.pl – znajdziecie tutaj nie tylko newsy, recenzje czy zapowiedzi płyt, ale także link do skateshopu. Warto poczytać co nieco o graffiti czy tańcu, innych elementach tej kultury. Zachęcamy do lektury!

[Materiał zewnętrzny]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!