Firma Z Tyre, zajmująca się głownie produkcją opon do luksusowych samochodów, zaprezentowała właśnie najdroższe na świecie opony przeznaczone do samochodu osobowego. Rekordowe ogumienie jest droższe od kompletu opon do Bugatti Veyrona, kosztującego 120 tysięcy złotych. O wiele droższe.

Najnowsze dzieło pochodzącego z Dubaju producenta zostało wystawione na sprzedaż za 600 tysięcy dolarów, czyli przeszło 2,3 miliona złotych. Opony, ze względu na swoją rekordową cenę, zostały wpisane do Księgi Rekordów Guiness’a. Dlaczego komplet na cztery koła jest taki drogi?

Opony, wytwarzane w Dubaju, przewożone są do Włoch, gdzie najwyższej klasy jubilerzy dekorują je specjalnie wyselekcjonowanymi brylantami. Tak przyozdobione powracają do ojczyzny, gdzie wyspecjalizowany złotnik, który pracował wcześniej przy zdobieniach pałacu prezydenckiego w Abu-Dhabi, nakłada na nie płatki 24-karatowego złota.

ZTyre2

Pomysł może wydawać się mało sensowny, a gotowy produkt cechuje raczej dosyć dyskusyjna uroda, jednak projekt opony dla obrzydliwie bogatych snobów ma jedną zaletę. Dochody z produkcji rekordowo drogiego ogumienia zasilić mają fundację Zenises Foundation, zajmującą się poprawą dostępu do edukacji na świecie.

[źródło i grafika: gizmag.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej