WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Publicystyka

Najlepsze zestawy słuchawkowe z ostatnich 2 lat

Zestawy słuchawkowe są w dalszym ciągu nieodzownym wyposażeniem każdego nowoczesnego gracza. Można wprawdzie postawić na tradycyjne słuchawki oraz oddzielny mikrofon, ale taki duet może okazać się kosztowniejszy, niż poczciwe gamingowe rozwiązanie. Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji o kupnie następnego zestawu słuchawkowego, postanowiliśmy stworzyć zestawienie, w którym to znajdziecie godne polecenia produkty z różnych segmentów cenowych. A więc? Zaczynajmy!

Wszystkie produkty posegregowane są od najtańszych, ale fakt ten nie obrazuje naszej oceny. Na nią składały się głównie trzy czynniki – jakość dźwięku, wygoda oraz wykonanie, które uzupełniały oczywiście aspekty powiązane z oprogramowaniem, czy wyglądem. Materiał ten będzie również na bieżąco aktualizowany, jeśli trafimy na kolejną godną polecenia konstrukcję.

[nextpage title=”Top 8 najlepszych zestawów słuchawkowych z ostatnich 2 lat”]

1. Genesis Radon 710

Zestawienie otwieramy propozycją od Genesisa, która zapisała się w pamięci naszego testera dobrym stosunkiem jakości do ceny. Radon 710 posiada to, co najważniejsze, czyli podświetlenie oraz gamingowy pazur, ale to jakość dźwięku sprawiła, że znalazł tu swoje miejsce. Warto wspomnieć również o dobrym mikrofonie oraz… niezbyt dobrze zrealizowanej regulacji, która bezpośrednio i niestety negatywnie wpływa na komfort użytkowania.

2. HyperX Cloud Stinger Core

Długo zastanawiałem się, czy umieszczanie tutaj propozycji kierowanej konsolom ma jakikolwiek sens, ale cóż byłby to za ranking, jeśli pominąłbym zestaw słuchawkowy Cloud Stinger Core? Oferowana przez niego jakość dźwięku powala, a wygoda sprawia, że nawet w letnie dni będziemy w stanie spędzić na kanapie długie godziny. Jest to idealny prezent zarówno dla gracza konsolowego, jak i tego „smartfonowego„, który w razie potrzeby podepniemy nawet do PCta. Wtedy jednak pozbawimy się mikrofonu, a krótki przewód może stanowić blokadę nie do przejścia… o ile nie posiadamy stosownej przejściówki/przedłużacza.

3. Lioncast LX50

Z kolei ten zestaw od niemieckiego producenta Lioncast może pochwalić się naprawdę godnym pozazdroszczenia wyposażeniem, ergonomią i brzmieniem, które to stawia nacisk na tony średnie. Na wyróżnienie zasługuje również dobry mikrofon, częściowa modularność oraz kompatybilność z PCtami, konsolami i smartfonami.

4. HyperX Cloud Alpha

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto uważa, że propozycje od HyperX nie zasługują na wyróżnienie praktycznie na każdym kroku. Cloud Alpha są zbliżone do kultowych już modeli Cloud i również w tym wypadku oferują wysoką jakość dźwięku, mikrofonu oraz wygody w połączeniu z eleganckim, ale odrobinę gamingowym stylem obudowy.

5. Roccat Khan Pro

Propozycja godna polecenia wyłącznie w przypadku posiadania dedykowanej karty dźwiękowej. Pomimo dobrego wykonania, mikrofonu oraz wygody Roccat zaniedbał nieco kulisy sprzętowe i nie postawił na dodatkową kartę dźwiękową oraz interfejs USB. Szkoda, bo w takiej cenie Khan Pro mógłby stanowić bezpośrednią konkurencją dla zestawów z serii Cloud.

6. HyperX Revolver

Z kolei ten model od HyperX powinien przypaść do gustu tym, którzy mają pewną awersję do tańszych Cloudów. W tym wydaniu Revolverów otrzymujemy nieco bardziej gamingowy charakter z nastawieniem do gier, który niestety wpłynął negatywnie na jakość dźwięku podczas słuchania utworów muzycznych. Wpływa na to głównie podbicie tonów niskich i wysokich na rzecz tych średnich. Ich podstawowa wersja nie może pochwalić się trybem wirtualnym 7.1, ale jeśli jesteście jego fanami, to do 350 złotych przyjdzie Wam dopłacić kolejne 200, bo ich następca – HyperX Revolver S – może się już nim pochwalić.

7. SteelSeries Arctis 5

  • Cena: 399 zł
  • Link do szczegółowego testu

Macie dosyć sztampowego połączenia czerni z czerwienią i chcecie nadać Waszemu stanowisku nieco bardziej eleganckiego wyglądu? W takim razie model Arctis 5 jest właśnie dla Was i uwierzcie mi, że nie zawiedziecie się na nim… no chyba, że jego brzmienie kompletnie nie wpadnie w Wasz gust. SteelSeries przewidział nie tylko bogate wyposażenie (w tym kartę dźwiękową), ale również oprogramowanie, które rozwala konkurencję na łopatki.

Zestawy słuchawkowe

8. Razer Tiamat 2.2 v2

Zestawienie godnych polecenia peryferiów bez udziału sprzętu Razera byłoby trudne do zrealizowania… przynajmniej w momencie, kiedy nie zwracamy uwagę na czystą opłacalność. Tiamat 2.2 v2 jest bez wątpienia najlepiej brzmiącym zestawem słuchawkowym spod „zielonego” loga, który pomimo sporej wagi oferuje również wysoką wygodę. Do zadowalającego działania wymaga wprawdzie dobrej karty dźwiękowej, ale doszczętnie spartaczonego mikrofonu nic nie będzie w stanie uratować. Jeśli nie posiadacie oddzielnego mikrofonu – uciekajcie. Jeśli jednak jesteście fanami marki, to powinniście wziąć ten zestaw pod uwagę.