WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Najnowsze gry CD Projekt Red nie dla Switcha

Dziś swoją premierę mają dwie gry rodzimego studia, które może i nie są żadnymi produkcjami AAA, ale i tak zebrały spore grono fanów. Niestety nie tych korzystających z fenomenalnej konsoli, jaką zdecydowanie jest Nintendo Switch.

Tak przynajmniej twierdzi jeden z dziennikarzy serwisu Eurogamer.net, który miał okazję pogadać wczoraj z przedstawicielami studia. W teorii Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści oraz sam Gwint są idealnymi pozycjami do portu na Switcha, ale choć trafią na PlayStation 4 oraz Xbox One dopiero 4 grudnia 2018 roku, to ich debiut w propozycji Nintendo jest raczej odległy. Jak stwierdził CD Projekt Red:

Nie ma żadnych planów co do wypuszczenia Wojny Krwi na innych platformach niż PC (przez GOG.com), PlayStation 4 oraz Xbox One. 

Zabrakło tutaj niestety takich słów jak „w tym momencie”, czy „obecnie”, więc te plany mogą sięgać naprawdę odległej przyszłości. Miejmy jednak nadzieję, że studio dogada się z Nintendo, ponieważ zarówno karcianka, jak i prosta przygodówka wpisałaby się idealnie (i to nie tylko swoimi wymaganiami sprzętowymi) do możliwości Switcha.

Czytaj też: Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści na nowym gameplayu

Źródło: Eurogamer.net
Zdjęcia: Eurogamer.net