[Materiał zewnętrzny]

Jeśli interesujesz się muzyką, Internet oferuje nieskończenie wiele możliwości – możesz słuchać ulubionych kawałków, przeglądać teledyski, a także poczytać biogramy, newsy czy recenzje. Aby jednak wiedzieć, gdzie szukać wartościowych informacji, trzeba poświęcić na to trochę czasu. Jest szybszy sposób – nasze zestawienie. Wzięliśmy pod uwagę, że macie różne gusta muzyczne – znajdzie się coś dla fanów rock & rolla, beats DJ, popu itd.

Potrzebujesz wiarygodnych źródeł? Przeczesaliśmy wiele portali i blogów poświęconych różnym gatunkom. Poniżej prezentujemy kilka wartościowych pozycji do poczytania. Newsy o płytach, singlach czy koncertach wyświetlają Wam się chociażby na Facebooku, ale trudno za wszystkim nadążyć i jeszcze zapamiętać daty. Lepiej odwiedzić parę razy dobry portal muzyczny, gdzie mamy podane wszystko na tacy.

Pitchwork

Możesz wybrać stronę poświęconą jednemu gatunkowi albo taką, która nie ogranicza się do konkretnego – jak np. Pitchwork. Znajdziesz tu newsy zarówno o gwiazdach, jak i artystach stawiających swoje pierwsze kroki na scenie. Serwis ma się czym pochwalić – aż siedem milionów czytelników miesięcznie to doprawdy imponujący wynik!

Mamy tu świeżutkie newsy, recenzje, nowości muzyczne, informacje o trasach koncertowych itd. Z kolei w zakładce „Artyści” poczytamy o wybranych muzykach czy konkretnym gatunku. To jednak coś więcej niż tylko portal z tekstami – umożliwia odtwarzanie muzyki i teledysków on-line.

RockMetal

Każdy szanujący się fan rocka czy metalu – jakiejkolwiek odmiany – zna ten serwis. Istnieje od 1996 roku, a przez ten czas zyskał popularność wśród miłośników ciężkich brzmień i alternatywy. Podobnie zresztą jak Artrock.pl, RockMagazyn czy Ultravolume. Latem 1999 roku liczba odwiedzin przekroczyła 100 000! Kolejna stówka zaliczona została już siedem miesięcy później, a trzecia po kolejnych trzech…

Zamieszczane są tu najnowsze newsy, informacje o koncertach i relacje z minionych wydarzeń, recenzje płyt, wywiady, galerie zdjęć, a także ogłoszenia. Wyróżnia go jednak rzetelność dziennikarzy – publikowanym tu recenzjom naprawdę można zaufać.

Electronic Beats

Dla zwolenników elektroniki też nie brakuje wartościowych portali – warto zaglądać na nie regularnie, aby nie ominęły nas najlepsze imprezy. Na bieżąco aktualizowane kalendarium, świeżą porcję newsów czy artykuły na tematy okołomuzyczne znajdziecie m.in. na m.in. na Electronic Beats. Dostępna jest zarówno wersja polsko-, jak i anglojęzyczna.

Znajdziecie tu również szczegółowe wieści na temat festiwali muzycznych organizowanych pod szyldem T-Mobile Electronic Beats. Miłośników Beats DJ i muzyki klubowej czeka uczta muzyczna na najwyższym poziomie. Muzyka klubowa rządzi wtedy w wielu miastach Polski, więc każdy ma szansę, aby wybrać się na chociaż jedną imprezę…

[Materiał zewnętrzny]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!