Tego weekendu miało miejsce spore wydarzenie – otwarcie największego muzeum z automatami pinballowymi dla szerokiej publiki, której pozwolono nawet na nich zagrać. 900 różnych urządzeń, z czego niektóre mają ponad 150 lat!

600 automatów pinballowych i 300 klasycznych, arcade’owych zostało oddane do użytku w Museum of Pinball w Banville, w Kalifornii z racji odbycia się imprezy Arcade Expo. Wśród nich znalazły się maszyny, wyprodukowane w 1885 roku, albo chociażby ogromnych rozmiarów Hercules, w którym wykorzystywane są bile z bilardu, zamiast charakterystycznych kul do Flippera. Ten weekend był prawdziwą gratką dla fanów klasyki.

Normalnie Museum of Pinball otwierane jest tylko na parę dni w ciągu roku, czego powodem jest oczywiście konserwacja wszystkich urządzeń. Było to zdecydowanie wielkie wydarzenie i warto śledzić stronę główną Arcade Expo, gdzie niedługo prawdopodobnie trafią dane, zdjęcia czy wideo wspominające oraz podsumowujące całą imprezę. Warto nadmienić, że ubiegłoroczną edycję odwiedziło 3500 osób. W tym roku na pewno było ich więcej.

[źródło i zdjęcie: popularmechanics.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej