WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Największy w historii turniej ZOTAC Cup Masters

Firma ZOTAC ogłosiła właśnie, że już wkrótce zaczną się kwalifikacje online do turnieju Cup Masters CS: GO 2018. Etap ten zostanie zakończony finałami regionalnymi a ich zwycięzcy zmierzą się na głównym finale w Hongkongu.

Jest to już trzeci turniej ZOTAC Cup Master. Wcześniejsze dotyczyły gier DOTA 2 oraz Starcraft Remastered. Jest to także największy turniej ze wszystkich, jakie do tej pory się odbyły. Pula nagród wynosi aż 300 000 dolarów, co jest ogromną ilością pieniędzy nawet jak na turniej esportowy. Od marca do czerwca 2018 odbędą się kwalifikacje online dla drużyn z Azji, Europy i obu Ameryk. Wyłonione z nich zostaną drużyny, które zmierzą się na finałach regionalnych podczas targów Computex w Tajpej, Samsung Smart Arena w Mediolanie oraz w południowej Kalifornii w USA.

Wielki finał odbędzie się w sierpniu 2018 roku, gdzie zwycięski drużyny wezmę udział w turnieju wraz z drużyną z Chin oraz czterema innymi, zaproszonymi teamami. Finały regionalne i wielki finał będą streamingowane online w serwisie Twitch.

Źródło: Materiały prasowe