29 listopada 2016 r.: Propel przedstawił dziś pierwsze ze specjalnej serii latających quadów bojowych, które będą dostępne w sklepowach w pierwszych dniach grudnia 2016 r. Ręcznie wykończone, indywidualnie numerowane statki powietrzne Star Wars ukazują zaledwie ułamek tego, co przyniesie rok 2017.

Myśliwiec X-wing Starfighter T-65, TIE Advanced X1 Dartha Vadera oraz Speeder Bike 74-Z  z Powrotu Jedi będą pierwszymi z dostępnych dronów i dadzą swoim pilotom okazję do opowiedzenia się po stronie Imperium lub Sojuszu Rebeliantów.

propel_gwiezdne-wojny-zdj-2

Wysoce zaawansowane maszyny mieszczą się w dłoni i wyposażone zostały w inteligentną technologię umożliwiającą prowadzenie różnego rodzaju niezwykle precyzyjnych wieloosobowych walk laserowych w powietrzu. To będzie nowa era dla graczy – Drone Gaming.

Unikatowy algorytm kontroli lotu pozwala nie tylko na osiągnięcie prędkości do 50 km/h w mniej niż trzy sekundy (maksymalna to 60 km/h), ale też na wykonywanie specjalnych manewrów naśladujących akrobacje lotnicze typowe dla statków jakie znamy z Gwiezdnych Wojen – korkociąg czy spirala. To wszystko, a także innowacyjna technologia odwróconego napędu sprawia, że statki powietrzne latają w najbardziej naturalny sposób.

Emocje gorączkowo rosną, a legiony fanów Gwiezdnych Wojen i posiadaczy dronów mogą odwiedzić dedykowany profil „Propel Star Wars Drones” na Facebooku, gdzie piloci otrzymują dodatkowe materiały treningowe oraz porady jak latać i wygrywać pojedynki w rzeczywistości. Mogą też nawiązać kontakt z innymi pilotami i ustalać szczegóły walk.

Darren Matloff, prezes Propel, przekonuje: „Przez prawie 40 lat niezliczone rzesze fanów Gwiezdnych Wojen, starych i nowych, marzyły o pilotowaniu własnych statków powietrznych, a dzięki nowej technologii odwróconego napędu opracowanej przez firmę Propel takie właśnie drony nareszcie nadleciały! Opracowaliśmy dwanaście nowych technologii zgłoszonych do opatentowania, aby umożliwić użytkownikom doświadczenia prawdziwej walki dronów swobodnie przecinających niebo i doskonale odzwierciedlających to, jak powinny latać statki powietrzne Gwiezdnych Wojen”.

 Sugerowana cena pierwszych edycji to 1.199 PLN. Specjalna edycja dronów sprzedawana będzie w pudełkach z pieczęcią i wydrukowanym kolejnym numerem w serii. Na półkach sklepowych w Polsce spodziewamy się ich w pierwszych dniach grudnia b.r.

Źródło: Materiały prasowe