WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Natec Turbot – pełna kontrola nad smart(czymkolwiek)

Po ostatnim teście klawiaturo-touchpada do smartTV od firmy Modecom do moich rąk trafiło kolejne urządzenie tego typu. Tym razem sprzęt dostarczyła firma Natec, która to stworzyła naprawdę ciekawy produkt dla każdego pochłaniacza treści za pomocą smartTV.

Opakowanie i wygląd

Klawiatura trafia do nas w białym kartonie z niebieskimi wstawkami. Oprócz niewielkich rozmiarów wciąż jest to bardzo standardowe opakowanie. W zestawie znajdziemy samą klawiaturę, troszkę papierologii oraz uwaga – dwie baterie AAA. Tak, klawiatura ta zasilana jest przez zwykłe paluszki, co można różnie odbierać. Obecność samych baterii jest jednak bardzo miłym gestem. Klawiatura jest bardzo smukła i minimalistyczna. Po prawej stronie znajduje się gładzik, po lewej klawiatura, a nad wszystkim znajduje się pasek czarnego plastiku na którym pojawiają się diody caps locka, scroll locka itp. Całość składa się głównie z aluminium oraz tworzyw sztucznych. Na spodzie znajduje się suwak do włączania urządzenia oraz klapka, która skrywa nano odbiornik oraz miejsce na baterie. Sprzęt gotowy jest zaraz po podpięciu dongla USB, co niezmiernie ułatwia całą sytuację.

Działanie

Cóż… Na klawiaturze da się oczywiście pisać, a i sam gładzik działa bez zarzutu. Często jest to wybawienie przy próbie wyszukania czegoś w internecie, czy znalezienia filmu na youtube. Bardzo fajnie sprawdzają się też gesty, które po nauczeniu znacząco przyśpieszają pracę. Problemy tak naprawdę są dwa… Po pierwsze brakuje podświetlenia, a po drugie brak tu jakiegokolwiek antyghostingu. Oznacza to mniej więcej to, że w przypadku próby użycia dłuższego skrótu klawiaturowego czeka nas brak jakiejkolwiek reakcji ze strony systemu operacyjnego. Po prostu maksymalnie sygnał wysyłają dwa guziki. Trzeci jest już ignorowany. Nie wiem też na ile wystarczą dołączone do zestawu baterie. Mogę jedynie powiedzieć, że po kilku dniach testów te wciąż działały, co dobrze rokuje na przyszłość.

Podsumowanie

W kwocie około 120 złotych myślę że jest to jeden z lepszych wyborów na tego typu urządzenie. Całość naprawdę została świetnie dopasowana i nie musimy martwić się tu o to, że kupimy jakąś tandetę, Parowanie przebiega natychmiastowo więc to kolejny spory plus. Jak wspominałem, najbardziej doskwiera brak antyghostingu oraz podświetlenia. Jeśli chodzi o zwyczajne używanie to żadnych problemów nie uświadczyłem. Jest to jedno z najlepszych comb na rynku w tym segmencie cenowym.