WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Nauka latania dronem – jak ją zaplanować?

[Notka sponsorowana]

Marzysz o nauce latania dronem? Drony mogą stać się znakomitą zabawą, pasjonującym hobby lub pomysłem na biznes. Zanim jednak zakupisz drogi model wyścigowy i rozpoczniesz swoją przygodę z osiąganiem zawrotnych prędkości, dobrze zaplanuj naukę sterowania. Jak to zrobić?

Sprawdź swoje możliwości na symulatorze

Możesz sprawdzić swoje predyspozycje na symulatorach lotu. W ten sposób zdobędziesz ogólne informacje o specyfice sterowania dronami, poznasz różne elementy potrzebne podczas lotu. Na symulatorach można ćwiczyć między innymi:

  • zawis na określonej wysokości
  • różne pozycje w okręgu
  • lądowanie
  • zaawansowane figury w powietrzu

Taka wirtualna lekcja wyrabia potrzebne odruchy i stanowi znakomity wstęp do pierwszych ćwiczeń w „realu”.

Kup drona do ćwiczeń

Nauki sterowania nie warto rozpoczynać drogim modelem wyścigowym. Początkujący „sternicy” muszą przygotować się na porażki (np. połamanie śmigła i inne nieprzewidziane wypadki). Dlatego doskonale sprawdzi się sprzęt niskobudżetowy. Wiele osób twierdzi, że podstawowe manewry w powietrzu z powodzeniem można opanować, dzięki prostym zabawkom RC. Zarysowania obudowy i inne uszkodzenia nie będą problemem tak, jak wtedy, gdybyśmy niechcący zniszczyli sprzęt kosztujący kilka tysięcy złotych.

Jak dobrać odpowiedni model?

Do ćwiczeń w pomieszczeniach sprawdzą się niewielkie modele. Większe drony wymagają nauki na otwartej przestrzeni, ponieważ manewry nimi wymagają dużej wprawy. Dron do ćwiczeń nie powinien mieć oszałamiającej mocy. Typową wyścigówkę warto zarezerwować na czas, gdy podstawowe manewry w powietrzu będziemy mieć opanowane do perfekcji. Dron powinien mieć co najmniej 2 baterie – nic tak nie zniechęca, jak konieczność częstych przerw w ćwiczeniach w celu naładowania akumulatora.

Kolejną kwestią jest dostępność i cena części. Warto przygotować się na uszkodzenia śmigła oraz płoz. Gdy będą tańsze, wymiana nie będzie stanowić dużego problemu. Możemy także bliżej przyjrzeć się dronom wyposażonym w kamerę.

Skorzystaj ze szkoleń

Sterowania wielowirnikowcem można nauczyć się także na profesjonalnych szkoleniach pod okiem doświadczonych pilotów. Przygotowują one do egzaminów na UAVO. Certyfikat UAVO potrzebny jest osobom, które mają w planach loty komercyjne (nagrania video, reklamy z powietrza, zdjęcia sprzedawane magazynom itp.). Loty rekreacyjne zwolnione są z konieczności posiadania specjalnej licencji, ale fani dronów mogą rozważyć udział w szkoleniu.

Poznaj ofertę szkoleń UAVO VLOS i BVLOS.

[Notka sponsorowana]