Z nowego badania opublikowanego w czasopiśmie Nature wynika, że naukowcy mogą ustalić maksymalny możliwy wiek człowieka.

W ciągu ostatniego stulecia długość życia ludzkiego rośnie skokowo. W 1900 roku średnia długość życia wynosiła około 50 lat, a teraz jest to ok. 80 lat. Podczas gdy średni wiek ciągle wzrasta, maksymalny wiek utrzymuje się na stałym poziomie. Najdłużej żyjące ludzie zwykle żyją około 115 lat, a liczba ta nie zmieniła się od 1990 roku.

Według naukowców, sugeruje to, że bez względu na to, jak zaawansowana stanie się technologia medyczna, my nigdy nie będziemy w stanie dożyć wieku powyżej 120 lat. Jednakże istnieje pewna rozbieżność w opiniach naukowców. Wielu uważa, że naukowcy, którzy są autorami badania, nie doceniają zdolności przedłużania życia dzięki współczesnej i przyszłej medycynie.

Inni naukowcy zdołali znacznie przedłużyć długość życia niektórych zwierząt, takich jak myszy i muchy, w laboratorium. Nie ma powodu, dla którego nie będziemy w stanie zrobić czegoś podobnego dla siebie w przyszłości.

Chociaż może być niemożliwe, aby ludzie mogli żyć ponad 115 lat dzięki zastosowaniu obecnej technologii, może stać się to możliwe w wyniku zabiegów genetycznych lub innych technologii w przyszłości. Ciągle można mieć nadzieje, że kiedyś będziemy mogli żyć znacznie dłużej.

Źródło: http://www.popularmechanics.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!