Wiele luksusowych aut ma opcje nawigacyjną pozwalającą na spojrzenie wokół siebie w 360-stopniach, przez co parkowanie czy wypatrywanie wolnego miejsca jest znacznie łatwiejsze. Dzięki firmie Magellan, wkrótce taką opcję będą mogły zyskać nawet starsze samochody.

Biorąc pod uwagę, że nawigacje GPS konkurują w dzisiejszych czasach ze smartfonami, firmy muszą łapać się oryginalnych rozwiązań, aby utrzymać się na rynku. Jedno z nich zastosowano w sprzęcie Magellana – RoadMate 7670T-LM dysponuje wbudowaną kamerą, czuwającą w celu ostrzeżenia nas przed wyjeżdżaniem poza pas czy niebezpiecznymi zdarzeniami na drodze, a także może nagrywać interesujące nas wydarzenia.

Jeszcze jedna cecha czyni RoadMate 7670T-LM wartym rozważenia – system pomaga też zorientować się w tym, co dzieje się wokół pojazdu, kiedy my jesteśmy w środku. Odpowiadają za to dwie kamery HD, rozglądające się w przód i w tył, co daje 340-kątowy zasięg widzenia. Do osiągnięcia pełnych 360 należałoby już dokupić trzecią kamerę.

Nie wiemy wiele o cenie – jeden z najnowszych modeli RoadMate DashCam Navigators kosztuje 180 dolarów, co mówi nam tyle, że RoadMate 7670T-LM będzie z pewnością sporo droższy, szczególnie wersji z trzema kamerami. Jeżeli jednak uwzględni się potencjalne obcięcie kosztów ubezpieczeniowych, wynikające z braku kolizji, np w samochody stojące na parkingu, to kwota, jaką zaproponuje firma Magellan nie jest taka straszna. Poczekajcie na recenzje i sami osiądźcie, czy najnowszy RoadMate będzie wart Waszych pieniędzy.

[źródło i grafika: gizmodo.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej