WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Negatywny wpływ Denuvo na wydajność potwierdzony

Denuvo, czyli system zabezpieczeń pirackich od kilku lat nieustannie pojawia się na ustach graczy. Głównym ku temu powodem jest w domniemaniu jego negatywny wpływ na płynność i działanie gier… co zostało właśnie potwierdzone przez reżysera serii Tekken od Bandai Namco.

Mowa o deweloperze Katsuhiro Harada, który jest głównym twórcą Tekkena 7. Ten został oczywiście objęty szyfrującą technologią Denuvo w wersji V4 na PCtach, która według Katsuhiro powoduje chwilowe przycięcia podczas kilku sekwencji ataków np. ”Shakunetsu Hadouken” Akumy. Przyczyną tego ma być nieustannie odświeżający się skrypt mający swoje korzenie właśnie w Denuvo. Chwilowe, ale nagłe spadki FPSów występują bez względu na posiadany sprzęt, a ich wyeliminowaniem ma zająć się odpowiedzialna za zabezpieczenia firma, która wkrótce dostarczy studiu Bandai Namco odpowiednią aktualizację.

Do tej pory trudno było udowodnić winę Denuvo, ponieważ powstające do gier cracki nie usuwają wprowadzanych przez nie zabezpieczeń. Ich działanie polega na obejściu systemu tak, aby ten myślał, że kolokwialnie mówiąc „wszystko gra„. Jednak po słowach Katsuhiro Harada możemy być pewni, że Denuvo jednak wpływa negatywnie na wydajność w większym, bądź mniejszym stopniu. Oznacza to tyle, że dawne oskarżenia wypowiadane w stronę Assassin’s Creed Origins okazały się trafne. Z drugiej strony trzymiesięczne bezpieczeństwo przed jego scrackowaniem z pewnością opłaciło się Ubisoftowi, który poniósł jednak porażkę w przypadku Far Cry 5. Zabezpieczenia w niego wbudowane zostały zneutralizowane w przeciągu 19 dni od premiery.

Źródło: twitter.comwccftech.com