WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Netflix będzie dostępny w Orange TV

Netflix oraz Grupa Orange odnowiły porozumienie podpisane w 2014. Dotyczyło one dystrybucji filmów dla Orange TV. Natomiast obejmowało ono tylko Francję. Nowa umowa rozszerzyłą porozumienie na wszystkie państwa, w których obecna jest grupa Orange.

Takie partnerstwo pozwoli klientom Orange w Afryce, Europie i na Bliskim Wschodzie na korzystanie z Netflixa poprzez Orange TV. Dotyczy to także Polski, gdzie powinno to zostać wprowadzone w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Dostęp do Netflixa jest często kluczowy, bowiem to na tej platformie znajdują się seriale takie jak „House of Card”, „Stranger Things” czy „Orange is the new Black”. Stéphane Richard, prezes i CEO Orange, komentuje:

Chcemy zaoferować naszym klientom najlepsze treści, dlatego począwszy od października 2014 r. byliśmy pierwszym dystrybutorem serwisu Netflix we Francji, a zawarcie nowej umowy wzmocni naszą pozycję na międzynarodowym poziomie.

Do tego Reed Hastings, prezes Netflixa, dodaje:

To partnerstwo buduje naszą silną relację z Orange we Francji, a w przyszłości umożliwi również milionom naszych klientów w wielu krajach prosty i wygodny dostęp do wiodącego na świecie serwisu internetowego oferującego rozrywkę w jednym miejscu.

Od 2014 roku Orange zajmuje się dystrybucją serwisu Netflix we Francji, a od kilku miesięcy także w Hiszpanii. Cieszy więc, że taka współpraca zostanie rozszerzona także na Polskę.

Źródło: Materiały prasowe