Władze platformy Netflix zapowiedziały, że wkrótce poczynią starania o zebranie miliarda dolarów poprzez sprzedaż długu „na ogólne cele korporacyjne”. 

Do celów wymienionych przez serwis Netflix zalicza się „nabycie zawartości, wydatki inwestycyjne, kapitał obrotowy, potencjalne przejęcia oraz transakcje strategiczne” – jak da się wyczytać w oświadczeniu opublikowanym przez firmę.

Wieści te pojawiają się sześć miesięcy po tym, jak Netflix zapowiedział podobną akcję, co sugeruje, że serwis ten chce osiągnąć dominację na rynku wideo i nie boi się do tego wydawać pieniędzy. Tak jak w przypadku poprzedniej sprzedaży długu, będzie to możliwe jedynie dla „wykwalifikowanych nabywców instytucjonalnych” spoza Stanów Zjednoczonych.

Wraz ze staraniami Netflixa, aby osiągnąć w roku 2017 wartość 100 milionów subskrybentów, kluczem do niepowstrzymanego wzrostu popularności jest oferowanie filmów i seriali, które nie są dostępne w jakimkolwiek innym miejscu. Do tego z kolei potrzeba podpisywania ekskluzywnych kontraktów z firmami zewnętrznymi, jednocześnie podwajając wysiłki w produkcji własnej zawartości.

Akcje firmy Netflix mają się ostatnio znakomicie. Ostatnio osiągnęły nawet najwyższą w historii wartość 148 dolarów, chociaż spadły one nieco, kiedy firmie nie udało się osiągnąć swojego celu w liczbie subskrybentów na zeszły kwartał.

źródło: venturebeat.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej