WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Netflix dołącza do Motion Picture Association of America

Po tym, jak serwis streammingowy osiągnął 15 nominacji do Oscara, Netflix dołącza do Motion Picture Association of America.

Motion Picture Association of America (MPAA) jest amerykańskim stowarzyszeniem dbającym o interesy krajowych studiów filmowych. Jednym z jego głównych zadań jest nadawanie kategorii wiekowych filmom, wchodzącym do amerykańskiej dystrybucji. Zajmuje się jednocześnie ochroną opowiadanych treści i osób, które je stworzyły. Wspiera również innowacyjne formy dystrybucji. MPAA poinformował o dołączeniu Netflixa w oświadczeniu dla Deadline. Nastąpiło to po tym, jak serwis otrzymał 15 nominacji do Oscara za swoje produkcje, w tym 10 za film Roma.

Prezes MPAA, Charles Rivkin tak przywitał serwis w rodzinie:

W imieniu MPAA i jej członków cieszę się, że mogę powitać Netflix jako partnera. Wszyscy nasi członkowie zobowiązują się do napędzania branży filmowej i telewizyjnej. Zarówno w sposobie, jak i w opowiadanych historiach. Dodanie Netflixa do naszej grupy pozwoli nam jeszcze efektywniej działać na arenie globalnej. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć efekty naszej współpracy.

Platforma streamingowa dołącza do MPAA, którego członkami są już tacy giganci jak Disney, Paramount, Sony, Fox, Universal i Warner Bros. Pokazuje to, jak bardzo Netflix się rozwija, świadczy to również, że stał się platformą odnoszącą największe i najbardziej znaczące sukcesy w branży streamingowej.

Czytaj też: Niektórzy już znają zakończenie Gry o Tron

Źródło: cbr.com