WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Netflix ogłasza 400 nowych miejsc pracy i zapowiada dwa nowe seriale europejskie

Netflix, światowy lider w zakresie usług telewizji internetowej, zapowiedział utworzenie 400 miejsc pracy w nowym centrum obsługi klientów europejskich, które w tym tygodniu rozpoczęło działalność w Amsterdamie. Centrum będzie zapewniało wsparcie dla klientów z 11 krajów Europy, a konkretnie z Danii, Belgii, Finlandii, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Rumunii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W tej chwili pracuje w nim wielojęzyczny zespół składający się ze 170 pracowników. Jednak do końca 2017 r. liczba ta wzrośnie do 345, a do końca 2018 r. zespół będzie liczył ponad 400 osób.

W Amsterdamie mieści się także rozbudowana niedawno siedziba spółki na region EMEA (Europę, Bliski Wschód i Afrykę), w której od rozpoczęcia działalności w 2016 r. dwukrotnie zwiększono poziom zatrudnienia. Pracuje tu ponad 120 osób z 18 krajów, a działalność Netflix EMEA obejmuje obszary takie jak rozwój biznesu, marketing, PR, politykę publiczną oraz działy korporacyjne, takie jak finanse, obsługa prawna czy działalność rekrutacyjna.

Stałe zwiększanie liczby zatrudnionych w Europie idzie w parze ze wzrostem inwestycji spółki w produkcję europejską (licencjonowaną, Originals oraz koprodukcje). W zeszłym miesiącu, w dniu światowej premiery pierwszego serialu Netflix wyprodukowanego w Hiszpanii, Las Chicas del Cable, spółka potwierdziła planowaną produkcję co najmniej 6 nowych projektów europejskich do końca 2017r. Pierwszy z nich, zatytułowany Dogs of Berlin, ogłoszono 28 kwietnia. Scenariusz, produkcja i zdjęcia będą realizowane w Niemczech, a premiera serialu odbędzie się w 2018 r. Kolejna nowa produkcja powstanie we Francji i będzie nosić tytuł Osmosis, a początek prac na serialem zaplanowano na 2018 r. Od momentu debiutu na rynkach europejskich w 2012 r. Netflix przeznaczył kwotę ponad 1,75 mld USD na produkcje europejskie. Do dziś ma na swoim koncie ma ponad 90 własnych produkcji, które znajdują się na różnych etapach realizacji.

Z wielką radością zapowiadamy utworzenie nowych miejsc pracy w Europie, otwarcie naszego nowego centrum obsługi klienta w Amsterdamie oraz dwa nowe europejskie seriale. Europa jest ośrodkiem, gdzie wykreować można niesamowitą fabułę dopasowaną do preferencji widzów na całym świecie. Właśnie dlatego chcemy dalej inwestować w europejskie treści. ~ Reed Hastings, współzałożyciel i prezes Netflix.

„Spółka podjęła decyzję o budowie dodatkowego centrum wsparcia klienta tuż obok swojej siedziby na region EMEA w Amsterdamie, aby stworzyć otoczenie biznesowe, które w pełni zaspokoi potrzeby  czołowych firm, które inwestują w swoją przyszłość.” – poinformował Jeroen Nijland, Komisarz ds. inwestycji zagranicznych holenderskiej agencji NFIA. „Holandia dysponuje szybkimi łączami internetowymi, posiada silnie rozwinięty sektor e-commerce oraz ma dostęp do zaplecza pracowników, którzy posługują się wieloma językami. Dzięki temu możemy wspierać rozwój platformy Netflix na dynamicznie rosnącym rynku europejskim.”

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w nowym centrum obsługi klienta europejskiego Netflix tutaj.

Oferty pracy w głównej siedzibie Netflix dla regionu EMEA znajdują się tutaj.

źródło: materiały prasowe