WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Netflix planuje globalną ekspansję

Jedną z wad serwisu Netflix jest regionalne zróżnicowanie w oferowanych usługach. Wygląda jednak na to, że CEO telewizji, Reed Hastings, rozważa wprowadzenia zmian w tym zakresie.

Netflix ma zamiar w końcu rozpocząć globalne funkcjonowanie swojej usługi, na takich samych warunkach w każdym z abonenckich krajów. Pokrywa się to z zatwierdzonym przez Parlament Europejski planem, aby usunąć w Europie blokady regionalne oraz cyfrową dyskryminację, a także wzbogacić nieco ustawodawstwo z zakresu prawa autorskiego. Ambitne, a zarazem oczekiwane przez użytkowników, plany swojej firmy w następujący sposób komentuje Reed Hastings:

Piractwo jest poważnym problemem na całym świecie. Naszym pomysłem na poradzenie sobie z nim jest uczynienie Netflixa globalnym, z taką samą zawartością w każdym miejscu na Ziemi, aby zniknęła pokusa korzystania z VPN-ów. Usunie to motywację tej części piratów, którzy posuwają się do tego czynu, gdyż nie mogą w żaden inny sposób dotrzeć do naszej zawartości. Niestety jednak, spora część zwyczajnie nie chce za nią płacić i powstrzymanie ich jest trudniejszym zadaniem.

Nie da się nie docenić (nieco późnej) inicjatywy Netflixa, dającej nadzieje, że może uda się uruchomić tę usługę na przystępnych warunkach i w naszym kraju (chociaż znając życie, zostaną nam zaproponowane iście zachodnie ceny), ale czy w jakikolwiek znaczący sposób ograniczy ona piractwo? Zobaczymy.

Źródło: overclock3d.net