WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Netflix podwyższy cenę subskrypcji 58 milionom klientów

Subskrybenci Netflixa na terenie USA będą musieli przyzwyczaić się do comiesięcznego uszczuplania swojego portfela o dodatkowe dolary. Firma ogłosiła, że ceny poszczególnych abonamentów wzrosną od 13% do 18%, czego przykładem jest ten najpopularniejszy, który kosztuje obecnie 11$, ale wkrótce podrożeje o całe 2$.

Jak zauważyło już wiele serwisów, będzie to zdecydowanie największa podwyżka, jaką Netflix przeprowadził w swoich ostatnich 12 latach działalności. Nadal jednak oferuje swoje zasoby taniej od takiego HBO, którego subskrypcja kosztuje już 15$. W przypadku pozostałych abonamentów sprawa prezentuje się następująco. Podczas gdy ten najtańszy wskoczy z 8$ do 9$, to pakiet premium będzie droższy o kolejne dwa dolce (z 14$ na 16$).

O ile możemy mieć pewność, że Netflix przeprowadzi te podwyżki w znakomitej części krajów (prócz np. Brazylii oraz Meksyku), w których firma rozlicza się w dolara, to nie wiemy, czy te same plany dotyczą pozostałych rynków. Innymi słowy, możemy spać spokojnie… na razie. Zważywszy na samą popularność, serwis może śmiało pozwolić sobie na taki ruch, broniąc się w oświadczeniu tym, że:

Od czasu do czasu zmieniamy ceny, ponieważ ciągle inwestujemy w doskonałą rozrywkę i poprawiamy ogólne wrażenia z Netflix.

I jest to coś, co powinni odczuć wszyscy subskrybenci, ponieważ Netflix nieustannie inwestuje w swoje własne produkcje. Wśród nich jest m.in. nasz wspaniały polski Wiedźmin.

Czytaj też: Obsada serialu Wiedźmin od Netflix

Źródło: Apnews