Po tym co Michael Bay zrobił z Transformersami wyglądało, że franczyza jest już w stanie agonalnym. Jednak Bumblebee pokazał, że jest jeszcze w nim dostatecznie dużo życia. Poza tym ludzie nadal chcą oglądać wojnę między Autobotami a Deceptikonami. Dlatego właśnie powstanie trylogia Wojna o Cybertron, w której Netflix pokaże animowaną historię Transformersów.

Czytaj też: Michael B. Jordan chce zagrać Supermana

Bumblebee pokazał, że można jeszcze z Transformersów zrobić coś dobrego. Ludzie chcą to oglądać, mimo zawodu jaki sprawiły poprzednie odsłony. Dlatego Netflix postanowił stworzyć animacje, które przybliżą nam wojnę między Deceptikonami i Autobotami. Ty razem nie na Ziemi, a na Cybertronie. Platforma chce się skupić na historii kosmicznych robotów.

Wojna o Cybertron ma zadebiutować w 2020 roku. Netflix opracowywał materiał przy okazji tworzenia innych kreskówek z tego uniwersum. Z udostępnionej grafiki wynika, że dostaniemy trzy filmy anime. Odpowiedzialne za nie będzie studio Polygon Pictures, które niedawno wydało trylogię Godzilla, również w wersji animowanej. W projekt zaangażowane są również firmy Rooster Teeth i Hasbro.

Czytaj też: Opisy głównych postaci z Ghostbustera 3

Źródło: engadget.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!