Netflix zdecydowanie zmienił oblicze seriali. Dzięki niemu widzowie zaczęli oglądać rzeczy, które do tej pory wydawały im się nudne bądź nie dla nich. Przykładem tego są seriale produkcji Marvel Television, gdzie 80% widzów ogląda je dzięki rekomendacjom Netflixa.

Taka sytuacja nie dotyczy jedynie seriali Marvela. Co piąta osoba oglądająca Stranger Things nie miała nic wspólnego z horrorami. Co siódmy widz Black Mirror nigdy nie ogląda seriali science fiction. Todd Yellin, wiceprezes ds. produktu, komentuje:

W Netfliksie zdajemy sobie sprawę, że gatunek danej produkcji to tylko pewnego rodzaju opakowanie. Dlatego też ciągle pracujemy nad algorytmami, które pomagają użytkownikom wyjść poza utarte schematy i z łatwością znaleźć historie, które pokochają. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka są to bardzo zaskakujące propozycje.

Netflix tłumaczy także, na jakiej podstawie poleca seriale superbohaterskie. Do Daredevila mogą zachęcać polityczne intrygi zawarte w House of Cards czy historia o cienkiej lojalności z Bloodline. Także zachęcają do niego seriale gdzie bohater nie jest czarny albo biały – przykładem jest Breaking Bad czy Dexter. Po Jessicę Jones sięgają osoby oglądające seriale z inteligentnym humorem – John Mulaney: The Comeback Kid czy Specjalista od Niczego. Także zachęcają do niego produkcje z silnymi, pierwszoplanowymi bohaterkami jak w Orange is the New Black. Seriale z mrocznymi tajemnicami przyciągają widzów do Luke’a Cage’a. Może to być przykładowo Amanda Knox czy Black Mirror. Po Iron Fista sięgają osoby, które oglądają seriale przedstawiające problemy młodego wieku – 13 Reasons Why czy Love, Grace i Frankie.

Źródło: Materiały prasowe

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!