WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Netflix pozwoli widzom kształtować fabułę filmów i seriali

Chyba każdy spotkał się z filmem lub serialem, którego zakończenie nie było w pełni satysfakcjonujące. Już wkrótce Netflix pozwoli widzom kształtować fabułę swoich produkcji.

Każdy ma własne oczekiwania co do tego, jak potoczą się dalsze losy bohaterów ulubionego serialu. Według serwisu Bloomberg, Netflix rozpoczął prace nad programami oraz filmami, w których zadecydujemy o postępie fabuły. Przykładem wdrażania takich rozwiązań jest nadchodzący piąty sezon popularnego serialu Czarne Lustro. Znajdzie się w nim jeden odcinek interaktywny, w którym to właśnie widzowie będą musieli w wybranych momentach podjąć decyzję, zmieniając przedstawioną historię. Mimo braku daty oficjalnej premiery przecieki wskazują grudzień tego roku.

To nie pierwsza interaktywna produkcja na Netflixie. W ubiegłym roku mogliśmy pokierować poczynaniami Kota w Butach. Innym nadchodzącym show jest również skierowane do młodszych widzów Minecraft: Story Mode. Seria ta to specjalnie przygotowany port gry dostępnej dotychczas na konsolach i komputerach osobistych. Można mieć jednak obawy, iż projekt nie zostanie dokończony ze względu na liczne zwolnienia i rychły upadek twórców — Telltale Games.

Obecnie możemy jedynie spekulować, w jakim zakresie widzowie będą mieli wpływ na Czarne Lustro. Z pewnością implementacja takich technologi jest o wiele trudniejsza w serialu aktorskim niż w grze, czy animacji. Pewnym jest jednak, że jeśli eksperyment się powiedzie, to zobaczymy więcej tego typu ciekawostek w kolejnych miesiącach. Jeśli pomysł wypali i Netflix pozwoli widzom kształtować fabułę, być może zatrze się granica między telewizją i grami wideo.

Castingi do serialu Wiedźmin są prowadzone w Warszawie