Przedstawiciel firmy ogłosił, że wkrótce ruszy proces stopniowego usuwania systemu oceniania produkcji dostępnych na platformie Netflix.

Zmiany mają nastąpić w dwóch etapach. Najpierw, 30 lipca, nastąpi usunięcie możliwości dodawania nowych ocen pod filmami i serialami. Kolejnym krokiem, który zostanie podjęty w połowie sierpnia, będzie całkowite usunięcie not przyznawanych w ostatnich latach.

Użytkownicy, którzy w ostatnim czasie korzystali z opcji rekomendowania lub odradzania poszczególnych tytułów, zostali poinformowani o nadchodzących zmianach. Netflix przy podejmowaniu decyzji kierował się rzekomo spadkiem popularności systemu ocen. Był on dostępny tylko w wersji na komputery, co, w połączeniu z rosnącą popularnością aplikacji przełożyło się na coraz mniejsze zainteresowanie „łapkami” w dół lub w górę. Jak przyznał przedstawiciel, algorytm ocen i tak nie miał wpływu na rekomendacje, jakie otrzymywały osoby korzystające z Netfliksa.

Przypominamy, że to nie pierwsze zawirowanie wokół tej funkcji. W zeszłym roku doszło bowiem do jej okrojenia – wycofano się z oceniania filmów i seriali w pięciostopniowej skali na rzecz prostszego systemu „tak/nie”. Takie rozwiązanie wzbudziło oburzenie ze względu na zbytnie uproszczenie głosowania. I trzeba przyznać, że pretensje były słuszne. Obecny system był mniej dokładny i nie zyskał poklasku wśród użytkowników. Jego kompletne usunięcie wydaje się więc najlepszą decyzją, jaką mogły podjąć osoby zarządzające firmą.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!