WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Netflix ma swoje ukryte kategorie wywoływane sekretnymi kodami

Kto mógł przypuścić, że Netflix ma swoje sekrety? Nie jest to może tajemnica w postaci ukrytej mini-gry, albo innego, bardziej abstrakcyjnego pomysłu, ale nadal jakiś smaczek jest. W tym przypadku możemy poszukać filmów lub seriali w dość… specyficzny sposób.

Jeśli uruchomicie w Netflixie wybór jakiejś kategorii, spójrzcie na link i szybko zaczniecie dostrzegać pewien schemat. Przykład zobrazuje to lepiej, przypatrzmy się temu adresowi – www.netflix.com/browse/genre/1629, który zaprowadzi nas wprost do kategorii „głupkowatych komedii politycznych”. Widać, że po słowie „genre” w odnośniku pojawia się maksymalnie do 4 różnych cyfr i to właśnie one opisują dany gatunek. Wystarczy nieco się nimi pobawić i możemy odkryć naprawdę ciekawe pozycje, jakich normalnie moglibyście w życiu nie dostrzec. Dodatkowo, zważcie też na to, że niektóre kody mogą nie działać, głównie dlatego, iż niektóre produkcje nie są dostępne w naszym kraju itp.

Jeśli jednak nie lubicie za bardzo kombinować i wolicie drogę na skróty, to tutaj oraz tutaj znajdziecie liczby oraz odnośniki do różnych gatunków seriali czy filmów.

[źródło i zdjęcie: fieldguide.gizmodo.com]