WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Netflix zamierza wprowadzić tryb offline jeszcze w tym roku

Netflix tak jak Spotify jest usługą zajmującą się streamowaniem swojej zawartości, czyli w teorii bez dostępu do internetu nie ma opcji korzystać z usług tych serwisów. Spotify ma jednak możliwość ściągania muzyki po to, by później można ją było odsłuchiwać offline. Netflix również zamierza uruchomić podobną funkcję w niedalekiej przyszłości.

Oczywiście premiera tej możliwości nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale nie jest to też byle jaka, rzucona w eter plotka. Dyrektor generalny serwisu Penthera – Dan Taitz powiedział, że Netflix zamierza wkrótce uruchomić opcję offline i wiadomość tą potwierdzają jego anonimowe źródła. Ruchu tego pewien jest również analityk Dan Rayburn, który powiedział, że jest to naturalny etap rozwoju tego typu serwisu i już od kilku miesięcy wiadomo, iż prędzej czy później możliwość oglądania offline się pojawi.

Ruch tego typu jest całkowitą zmianą strategii dla Netflixa. Co ciekawe szefowie serwisu wcześniej określali wprowadzenie trybu offline jako złożone przedsięwzięcie, któremu użytkownicy „mogli nie podołać”.

źródło i zdjęcie: eteknix.com