WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Netflix zablokowany w Indonezji

Największy krajowy dostawca usług telekomunikacyjnych zablokował dostęp do Netflix. Powodem jest ochrona Indonezyjczyków przed nieodpowiednimi treściami.

Mieszkańcy Indonezji niezbyt długo cieszyli się dostępem do jednej z najpopularniejszych platform dostarczających filmy i seriale. Zaledwie kilka tygodni temu kraj znalazł się na liście państw, (m.in. obok Polski) które zyskały możliwość bezproblemowego dostępu do Netflix. Teraz, na  skutek decyzji szefostwa firmy Telkom, działalność serwisu została zablokowana.

Oficjalnym powodem jest kontrowersyjność treści przekazywanych przez znajdujące się na nim materiały. Indonezja, jako państwo z dominującym islamem, dość negatywnie podchodzi do stylu życia propagowanego przez Zachód. Według wiceszefa Telkomu, filmy i seriale, które zostały udostępnione, najpierw powinny przejść kontrolę ze strony narodowej komisji. Wiąże się to z wprowadzonym w 2009 roku prawem.

Z drugiej strony mówi się o cichym zwalczaniu konkurencji. Kompania odpowiedzialna za dostarczanie usług telekomunikacyjnych posiada bowiem serwis zwany UseeTV, działający na podobnych zasadach co Netflix. Zarząd amerykańskiej firmy chce jednak współpracować z indonezyjskim rządem i zamierza zgodzić się na pewne ustępstwa. Taka decyzja nie dziwi, biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców kraju, która przekłada się na miliony potencjalnych klientów.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]