WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Netflixowe Opowieści z Narnii stały się faktem

Stało się, Netflixowe Opowieści z Narnii znów przyciągną miliony rodzin przed ekrany telewizorów. Klasyka fantastyki znów zagości w domach, tym razem na całym świecie.

Mimo iż szczegóły dotyczące planów wyprodukowania nowych adaptacji książek CS Lewisa możemy się spodziewać filmów oraz seriali. Co więcej wiadomość o przejęciu praw do ekranizacji opublikowana została na oficjalnym fanpage’u Opowieści z Narnii na Facebooku.

Douglas Gresham, pasierb CS Lewisa z entuzjazmem komentuje nadciągające produkcje:

To wspaniałe, że ludzie z całego świata czekają i chcą zobaczyć więcej Narnii, a dzięki postępom technologii w produkcji i dystrybucji umożliwią nam pokazanie przygód w Narnii całem światu. Netflix wydaje się najlepszym medium do osiągnięcia tego celu i nie mogę się doczekać z nimi współpracy.

Do tej pory światło dzienne seria CS Lewisa ujrzała w formie adaptacji radiowych, telewizyjnych, a także filmowych. Na ekranach telewizorów przygody ze świata Narnii pojawiały się między 1960, a 1990. Najnowszymi są jednak filmy kinowe wyprodukowane przez Walden Media we współpracy z Disneyem i 20th Century Fox. Niestety tylko pierwsza część — Lew, Czarownica i Stara Szafa stała się hitem kasowym. Pozostałe dwie Książę Kaspian oraz Podróż Wędrowca do Świtu okazały się klapą. Serię zawieszono w wyniku słabej sprzedaży.

Niestety Netflixowe Opowieści z Narnii nie otrzymały jeszcze własnego miejsca w ramówce serwisu, ani przewidywanych dat premier.

Zobacz pierwszy trailer filmu Kapitan Marvel