NeticTech został partnerem XXI Pikniku Naukowego, organizowanego przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik oraz Polskie Radio. Podczas wydarzenia, które co roku odwiedza ponad 100 tysięcy osób, a które w tym roku odbędzie się już 3 czerwca, dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły wykonać pierwszy krok w kierunku rozbudzenia zainteresowania programowaniem i naukami ścisłymi.

W strefie robota Scottie Go! (namiot E17 na terenie pikniku) twórcy gry przygotowali moc atrakcji:

  • Zadania powiązane z aplikacją i grą Scottie Go!
  • Wprowadzenie do programowania za pomocą gry karcianej
  • Ćwiczenie z układami elektrycznymi w celu nauki programowania w nowej grze NeticTech – BeCreo

Dodatkowo każdy odwiedzający otrzyma wersję demo gry Scottie Go! oraz unikalną naklejkę z wesołym robotem. Pociechy będą też mogły zrobić sobie zdjęcie ze Scottiem i wygrać pełną wersję gry!

 

Najważniejsze informacje o grze

Scottie Go! to jedyna gra na świecie, która łączy kartonowe klocki do pisania kodu z darmową aplikacją na platformy mobilne. W Scottie Go! mogą grać dzieci w wieku już od 6 lat. Na głównego bohatera (robota Scottiego) czekają rozmaite misje. Zadaniem gracza jest pomóc kosmicie je ukończyć, co może zrobić sterując Scottiem przy pomocy ułożonych z klocków programów. Następnie za pomocą aplikacji gracz skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Po zeskanowaniu programu Scottie wykona go w aplikacji mobilnej linijka po linijce, a gracz będzie mógł się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany. Gracz na bieżąco może weryfikować swoje pomysły i samemu zdecydować, jak dojdzie do celu. W dziesięciu modułach w wersji edukacyjnej i siedmiu w wersji dla użytkowników domowych na graczy czeka szereg zadań o rosnącym poziomie trudności, które pozwalają uczniom i nauczycielom sprawnie rozwijać kompetencje w zakresie programowania.

Gra Scottie Go! Od NeticTech występuje w dwóch wersjach. W wersji dla użytkowników domowych na graczy czeka 60 zadań w 7 modułach. Wersja edukacyjna zawiera 91 zadań podzielonych na 10 modułów.

Ponadto wersja edukacyjna gry zapewnia dostęp do: bazy materiałów metodycznych i rozwiązań, wysokiej jakości plansz z zadaniami, które mogą posłużyć do opracowania kart pracy lub wyświetlenia na ekranie podczas zajęć, specjalnego konta “Nauczyciel”, które zawiera odblokowane wszystkie zadania we wszystkich modułach.

Gra w wersji edukacyjnej pozwala na instalację aplikacji na trzech urządzeniach. W wersji dla użytkowników domowych – pozwala na instalację aplikacji na dwóch urządzeniach. Obie wersje gry mogą być wykorzystywane indywidualnie w domu jak i podczas zajęć edukacyjnych w szkołach, szkółkach programowania, itp.

Ceny i dostępność:

Grę w wersji dla użytkowników domowych można kupić tutaj (169 zł)

Wersja edukacyjna oferowana jest w sklepie Mojebabnino.pl (189,90 zł)

 

O pikniku

Pierwszy Piknik Naukowy (jako Piknik Naukowy Polskiego Radia BIS) odbył się 14 czerwca 1997 roku na Rynku Nowego Miasta. W 2005 roku warszawski Piknik Naukowy został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z dziesięciu wzorcowych europejskich projektów „Nauka i społeczeństwo”. Od 2008 roku jest organizowany wspólnie przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie, wstęp wolny.

Źródło: Materiały prasowe