WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Nice przejęło 100% udziałów w Fibaro

Fibaro to polski producent systemów smart home. Właśnie został on przejęty przez grupę Nice, która za 100% udziałów zapłaciła aż ćwierć miliarda dolarów. Pozwoli to na polepszenie oferty polskiego producenta.

System oferowany przez Fibaro był pierwszym działającym w pełni bezprzewodowo, dzięki czemu firma zyskała rozgłos i status innowatora na rynku. Nice ma swoją siedzibę we Włoszech, gdzie zajmuje się automatyką domową i bezpieczeństwem dla domu. Sprzedaje ona swoje produkty w ponad 100 krajach na całym świecie. Maciej Fiedler, CEO Fibar Group S.A., mówi:

Transakcja, do której doszło wczoraj w Warszawie to olbrzymia szansa na dalszy rozwój naszego systemu smart home oraz pozostałych rozwiązań IoT, nad którymi pracują działy R&D w Poznaniu i Zielonej Górze. Zdecydowaliśmy się na ofertę Nice, ponieważ poszukiwaliśmy inwestora, który nie tylko pozwoli marce FIBARO dalej rozwijać się w zaplanowanym przez nas kierunku, ale również zapewni nam środki na dalsze badania i sam skorzysta  z naszego zaawansowanego technologicznie know-how. Wzbogaci to również portfolio produktów obu firm.

Dzięki tej transakcji Fibaro będzie mogło oferować jeszcze szerszą gamę produktów smart home. Ich rozwiązania będą bardziej spójne i łatwiejsze w użytkowaniu. Dla przykładu, dzięki temu połączeniu firma będzie mogła nadawać zdalny dostęp do garażu wybranym autom w danej lokalizacji.

Źródło: Materiały prasowe